جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

هفته وحدت - نمایش محتوی صفحات ویژه

 

 

هفته وحدت

Loading the player...

دانلود

دوازدهم ربیع الاول هجری قمری به روایتی سالروز ولادت حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم پیامبر گرامی اسلام است برخی روایات هفدهم این ماه را سالروز ولادت پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله و سلم می‌دانند از این رو از دوازدهم تا هفدهم ربیع الاول هفته وحدت نامگذاری شده است.
 با پیروزی انقلاب اسلامی حساسیت دشمنان اسلام برای ایجاد اختلاف و پراکندگی در میان مسلمانان بیشتر شد چراکه تنها راه برای به انحراف کشاندن این حرکت خودجوش مردمی را در این کار می‌دیدند نامگذاری روزهای دوازدهم ربیع الاول به روایت مسلمانان اهل تسنن تا هفدهم ربیع الاول به روایت شیعه تحت عنوان هفته وحدت اقدامی مدبرانه از سوی امام خمینی رحمة الله علیه بود که در راستای نزدیک کردن هرچه بیشتر دیدگاه‌های پیروان تشیع و تسنن با هدف اعتلای عزت و سربلندی بیشتر مسلمانان در جهان و خنثی کردن توطئه های دشمنان اسلام صورت گرفت. 
در عصر امروز مسلمانان بیشتر از هر زمان دیگری نیازمند وحدت و یکپارچگی هستند و این هفته فرصت مناسبی است تا ضرورت همبستگی و یکدلی جهان اسلام به ویژه در این زمان پر از فتنه و آشوب مورد توجه قرار گیرد. بدون شک هفته ی وحدت تجلی اخوت اسلامی است که می‌تواند گام مهمی در راستای ایجاد تحکیم و اتحاد میان مسلمانان در اقصی نقاط جهان باشد و قادر است چالشهایی که متوجه امت اسلامی است را از میان ببرد.