سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

هشت سال عاشقی - نمایش محتوای صدا

 

 

هشت سال عاشقی

این روزها هنگامی که یادی از دفاع مقدس می ‏شود، دنیایی از شرف و حماسه ملتی نجیب و آزاده در اذهان تداعی می‏ شود که عطر معنویت و صفای خاصی به ما ارزانی می ‏دارد.

ملتی که با پرورش رزمندگانی حماسه ‏آفرین مفهوم روشن «تعبد در برابر ولایت» را به نمایش گذاشتند و با انگیزه «ادای تکلیف» در پی «مرجع و رهبر» خود سر از پا نشناخته، به جبهه ‏های حق علیه باطل شتافتند و طلوع عشقی بی‏بدیل را ترسیم کردند و به پیروزی بزرگی که حفاظت از وجب به وجب سرزمین اسلامی و صیانت از مکتب و عقیده بود دست یازیدند.

هفته دفاع مقدس یادآور خون ‏های مقدسی است که در پای شجره طوبای انقلاب اسلامی ریخته شد. فرزندان جبهه و شهادت اطاعت را عبادت می‏بینند. وارثان دفاع مقدس عزت جهاد را با ذلت در خانه نشستن عوض نمی‏کنند. ایستادگی آنها نشستگان تاریخ را به قیام وا می‏دارد و این پیام بزرگ دفاع مقدس است.

مردم ایران با برخورداری از رهبری توانا و آگاه، هوشمندانه و با انگیزه‏ های دینی و ملی در مقابل دشمن متجاوز به پاخاست و صحنه ‏های زیبایی از وفاق ملی را به نمایش گذاشت. انگیزه حضور مردم ما دینی، عقیدتی و ملی بود. دفاع ما نبردی صد در صد شرافتمندانه بود و به همین دلیل حاضر نشدیم مقررات انسانی و اسلامی را در این جنگ زیر پا بگذاریم.

ویژه برنامه "هشت سال عاشقی" هر روز در هفته دفاع مقدس ساعت 17:00 از رادیو گیلان پخش می گردد.

عوامل برنامه :

تهیه کنندگان: محمودفخاری، مهدی آذری، مسعود محمدزاده، بهرام نوری، کامران سحرخیز، حسین صدیقی

گویندگان: حسین سیری، شهربانو رفیعی، مریم واحد، محمود فخاری، افرا فرقانی، بهرام نوری، سکینه سلیمی، جواد شعبانی، سید یعقوب باقری، فرحروز دواتگر، نسرین بابایی

نویسندگان: کامران سحرخیز، مریم واحد، نرجس انساندوست

گزارشگران: زهراسلیمانی، امیرحسینی، مریم سیرزاد، داریوش محمدی