سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

هزینه های درمانی مردم در دولت یازدهم کاهش چشمگیری یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

هزینه های درمانی مردم در دولت یازدهم کاهش چشمگیری یافت

شناسه : 106122475

هزینه های درمانی مردم در دولت یازدهم کاهش چشمگیری یافت

 رشت - ایرنا - معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان گفت: هزینه های بهداشتی- درمانی مردم در دولت یازدهم، کاهش چشمگیری یافته است.

 

به گزارش خبرنگار ایرنا، سید حسن میری به مناسبت هفته سلامت ، پیش از خطبه های نماز جمعه رشت در جمع نمازگزاران در مصلی این شهر افزود: دولت با اجرای طرح تحول نظام سلامت از اردیبهشت سال گذشته برای کاهش هزینه های بهداشتی درمانی مردم، گام های بزرگی برداشته است.

وی اظهار داشت: قبل از اجرای این طرح 60 درصد از هزینه های درمانی از سوی مردم پرداخت می شد اما با اجرای آن ، مردم شهرها پنج درصد و روستائیان سه درصد از هزینه ها را پرداخت می کنند.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گیلان تصریح کرد: طرح تحول نظام سلامت با حمایت رهبری و تاکیدات ایشان مبنی بر اینکه بیمار جز رنج بیماری نباید دغدغه دیگری داشته باشد، اجرا شد.

وی طرح نظام سلامت را نهضت و انقلابی در تحول نظام سلامت در کشور عنوان و اظهار کرد: دولت تدبیر و امید انقلابی بزرگ در تحول سلامت ایجاد کرد و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز این طرح را دقیق و عمیق به اجرا درآورد.

دولت یازدهم با نگاه ویژه به مقوله بهداشت و درمان در زمینه بهبود وضعیت سلامت مردم، تلاش های مستمری انجام داده که اجرای طرح تحول نظام سلامت گام مهم دولت در این راستا است.

تحول نظام سلامت طرح مهم و بزرگی است که دولت تدبیر و امید با روی کار آمدن خود با هدف بهبود وضعیت بهداشت و درمان در کشور به اجرا در آورد.

این طرح با هدف ارتقای کیفی و کمی خدمات درمانی ، دسترسی عادلانه مردم به خدمات بهداشتی درمانی بویژه در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته، کاهش پرداخت هزینه های درمانی از جیب مردم و در نهایت توسعه، جذب و ماندگاری پزشک متخصص در سراسر کشور به اجرا درآمد.

برنامه کاهش میزان پرداخت از جیب بیماران بستری، حمایت از ماندگاری پزشکان در مناطق محروم، حضور پزشکان متخصص مقیم در بیمارستان ها، ارتقای کیفیت خدمات ویزیت در بیمارستان ها، ارتقای کیفیت هتلینگ در بیمارستان های تابعه ، ترویح زایمان طبیعی و حمایت مالی از بیماران صعب العلاج و خاص نیازمند، هفت برنامه اصلی در طرح تحول نظام سلامت است.

طرح تحول نظام سلامت از پانزدهم اردیبهشت 1393 با دستور اجرایی شدن برنامه کاهش پرداخت از جیب مردم آغاز شد و به تدریج تاکنون دستورالعمل شش برنامه از هفت برنامه یاد شده آن کاملا اجرایی شده است.

ایمنی غذا ، از مزرعه تا سفره شعار بهداشتی امسال است.

دولت و ملت، همدلی و همزبانی برای ارتقای عادلانه سلامت نیز شعار امسال هفته سلامت است.

اول تا هفتم اردیبهشت ماه هفته سلامت نامگذاری شده است.