سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

هر شهید نماد پرچمی برای استقلال کشور است - نمایش محتوای خبر

 

 

هر شهید نماد پرچمی برای استقلال کشور است

شناسه : 46689191

هر شهید نماد پرچمی برای استقلال کشور است

معاون فرهنگی وزارت علوم شهدا را مظهر اعلای پایبندی به ارزش های دینی و مذهبی عنوان کرد و گفت: فرهنگ شهادت امروز بهترین راهنما و الگوی ماست.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه گیلان، ضیاء هاشمی در کنگره شهدای دانشجوی گیلان در مسجد باقر العلوم دانشگاه گیلان با اشاره به ارائه گزارش کنگره شهدا به مقام معظم رهبری که در فضای صمیمانه برگزار شد اظهار کرد: بنا به فرموده مقام معظم رهبری  بزرگداشت شهدا ادامه حرکت جهادی است.

وی با بیان اینکه بزرگداشت شهدا در فضای دانشگاهی موجب گسترده شدن فرهنگ شهادت در بین دانشگاهیان می شود گفت: بزرگداشت و جلسات شهدا به توصیه رهبر نباید مانند یک جلسه معمولی و داخلی باشد بلکه باید در خور شان شهدا برگزار شود.

معاون فرهنگی وزارت علوم با بیان اینکه برگزاری کنگره ها و یادواره های شهدا عطر شهادت را در فضای دانشگاهها طنین انداز کرده،تصریح کرد:یاد شهدا باید امروز در زندگی ما جاری باشد.

هاشمی عزت، اقتدار،انسجام را از پیام های شهدا به نسل آتی عنوان کرد و افزود: زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا از نیازهای ضروری کشور است.

وی شهدا را مظهر اعلای پایبندی به ارزش های دینی و مذهبی عنوان کرد و گفت:فرهنگ شهادت امروز بهترین راهنما و الگوی ماست.

معاون فرهنگی وزارت علوم دانشگاه را مرجع فکری مقابله با استبداد و استکبار در جامعه ایران دانست و اضافه کرد: دانشجویان ما همواره پیشتاز مبارزه با افکار استعماری هستند.

وی با بیان اینکه شهدا به ندای رهبر لبیک گفتند و در جهاد نظامی پیشتاز شدند یادآور شد:نسل امروز نیز مطیع رهبر خویش است و به ندای رهبر در جهاد علمی و دفاع از اسلام لبیک می گوید.

هاشمی با بیان اینکه شهدای همه اقشار، سرمایه بزرگ جامعه محسوب می شوند،گفت: شهدا الهام بخش و نوید بخش جامعه در راستای پیشرفت فرهنگی هستند.

وی با بیان اینکه هر شهید نماد پرچمی برای استقلال کشور است خاطرنشان کرد:بزرگداشت شهدای دانشگاهی به این معناست که در عرصه دانشگاه مسیر شهادت همچنان ساری و جاری است.

معاون فرهنگی وزارت علوم از برگزاری کنگره ملی شهدای دانشجو خبر داد و گفت: کنگره ملی شهدای دانشجو سال آینده در دانشگاه تهران برگزار می شود.