جهش تولید | پنج‌شنبه، ۶ آذر ۱۳۹۹

نگاهی اعتدالی بر فعالیت های وزارت فرهنگ و ارشاد مستولی است - نمایش محتوای خبر

 

 

نگاهی اعتدالی بر فعالیت های وزارت فرهنگ و ارشاد مستولی است

شناسه : 64000873

رشت - ایرنا - معاون حقوقی ، مجلس و امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: فرهنگ و هنر متعلق به همه ملت است و نگاه اعتدالی بر فعالیت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مستولی است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈحسین نوش آبادیˈ روز یکشنبه در مراسم معارفه مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در رشت افزود: بایستی حوزه فرهنگ و هنر در کشور به اصحاب فرهنگ و هنر سپرده شود و نباید کسی از چرخه حضور و خدمت حذف شود.

وی اظهار کرد: توانمندی و استعداد در هر فردی با هر سلیقه ای وجود دارد و این، هنر مدیر است تا از این توانمندی ها به نفع ملت بهره مند شوند.

معاون حقوقی ، مجلس و امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: حوزه پاک فرهنگ و هنر نباید به نگاه جناحی آلوده شود براین اساس، در صورت بروز هرگونه نگاه جناحی در این عرصه برخورد خواهد شد.

نوش آبادی تاکید کرد: توسعه فرهنگ و هنر نیازمند نگاه جهادگونه است و بر اساس این نگاه و عزم ملی، باید از همه ظرفیت ها برای پیشبرد اهداف در چارچوب منویات رهبری و تحقق آرمان های امام راحل گام برداشت.

وی با بیان فرمایشات مقام معظم رهبری در ارتباط با فرهنگ و هنر افزود: توصیه های معظم له در عرصه فرهنگ و هنر کمتر از سایر موضوع ها نیست و ایشان حتی در مورد موسیقی که گاه به یکی از مسایل چالش برانگیز کشور تبدیل می شود، نگاه روشنی دارند.

وی در بخش دیگری از سخنانش به ظرفیت ها و توانمندی های گیلان اشاره کرد و گفت: این سرزمین سرشار از انسان های تاریخ ساز ، تمدن ساز و فرهنگ سازی است که نه تنها متعلق به این سرزمین بلکه متعلق به همه ملت و جهان هستند.

وی ادامه داد: مردم این سرزمین شخصیت های ملی و جهانی چون کوشیار دیلمی، میرزاکوچک خان، آیت الله بهجت فومنی، پروفسور سمیعی، پروفسور رضا، استاد محمد معین ، اکبر رادی، کیومرث صابری و ... پروانده و می بایست مورد اهتمام ویژه قرار گیرد.

وی از ˈعلی اسماعیل پورˈ مدیرکل پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان قدردانی و ˈفیروز فاضلیˈ را به عنوان مدیرکل جدید این اداره کل معرفی کرد.

ایرنا