رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

نوک پیکان اعضای شورای اسلامی به سمت شهرداررشت - نمایش محتوای خبر

 

 

نوک پیکان اعضای شورای اسلامی به سمت شهرداررشت

شناسه : 321107848

نوک پیکان اعضای شورای اسلامی به سمت شهرداررشت

5 عضو شورای اسلامی رشت خواستار استعفا یا استیضاح شهردار شدند.
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما رییس شورای اسلامی رشت امروز با انتقاد از عملکرد شهردار گفت: آقای ثابت قدم به  جای رسانه ای کردن سوال های اعضای شورا مشکلات شهری را مرتفع کند.
مسعود کاظمی افزود: هرگاه اعضای شورا طرح سوالی را از شهردار مطرح کردند بجای پاسخ شهردار رشت شاهد پاسخ دسته جمعی شهرداران مناطق و مدیران شهرداری هستیم.  
وی با بیان اینکه شهردار باید به دنبال پرداخت به موقع مطالبات پرسنل شهرداری باشد گفت: شهردار باید از انجام کارهایی که بارحقوقی بیهوده دارد خودداری کند، و بدون هماهنگی با شورا از دوقطبی کردن شورا و شهرداری بپرهیزد.
رییس شورای اسلامی رشت با اشاره به مشکلات کنده کاری خیابان ها افزود: شهردار باید در این خصوص بیشتر تلاش کند تا شهروندان بیشتر دچارخسارت نشوند.
4 عضو دیگر شورای اسلامی رشت نیز به عملکرد شهردار رشت و مدیران مناطق شهرداری در خصوص افتتاح پروژه‌های نیمه تمام، پرداخت نشدن حقوق کارکنان و بحران افزایش موش و گربه در سطح شهر واکنش نشان دادند، وخواستار بازنگری در عملکرد محمد علی ثابت قدم شهردار شهر رشت شدند.
 حجت جذب با انتقاد از اینکه شهردار و مدیران مناطق به ازای گفتمان در شورا بیانیه صادر می‌کنند و به جایگاه شورا که خانه مردم است توهین می‌کنند‌، گفت: شهرداری به جای اینکه مکانی برای حل دغدغه‌های مردم باشد جولانگاه موضوعات شخصی و منافع فردی شده است.
وی با اشاره به اینکه شرکت‌های حجمی در حق کارگران اجحاف می کنند افزود: حقوق نگهبانان٬ بازرسین تاکسیرانی و رانندگان اتوبوسرانی و آتس نشانان چند ماهی است به تعویق افتاده است.
حجت جذب به افتتاح طرح های سبزه میدان٬ پیاده راه فرهنگی٬ پارک عینک در چند ماه گذشته اشاره کرد و گفت: این طرح ها هنوز به پایان نرسیده است.
این عضو شورای اسلامی رشت افزود: از همکارانم در شورا می‌خواهم‌ از لاک خودگرایی خارج شوند و با همدلی و حفظ جایگاه شورا مدافع شورایی مقتدر مبتنی بر منافع مردم که قطعا توسعه شهری را به دنبال خواهد داشت باشند.
 
فرهاد شوقی عضو دیگر شورای اسلامی رشت نیز با انتقاد از افتتاح های طرح های نیمه کاره توسط  شهردار خواستار تشکیل کمیته بررسی طرح های  افتتاح شده دررشت شد.
وی وضعیت آسفالت شهر را نامناسب دانست و گفت: باتوجه به هزینه‌های زیادی که برای آسفالت می‌شود اما عمر استفاده از آن بسیار کم است.
فرهاد شوقی به ترافیک زیاد در سطح شهر اشاره کرد وافزود: مهمترین علت ترافیک سنگین رشت روند کند اجرای طرح هایی مانند جمع آوری آبهای سطحی در خیابانهایی این شهر است.
وی تصریح کرد: اگرمحمد علی ثابت قدم شهرداررشت توانایی پرداخت حقوق پرسنل را ندارد از سمت خود استعفا دهد و اگر هم استعفا نمی‌دهد من بدون هیچگونه تعارف درخواست استیضاح ایشان را دارم .
فرهاد شوقی گفت: با توجه به نزدیک بودن انتخابات تعویض شهردار آسیب است اما معتقدم سود این کار از ضرر‌هایش بیشتر است.
مجید رجبی ویسرودی دیگر عضو منتقد شورای اسلامی از عملکرد شهردار رشت گفت: من از رئیس شورا و سخنگوی شورا می خواهم در خصوص نامه نگاری‌های شهردار و مدیران مناطق و مطرح کردن بحث اقلیت ناآگاه در شورای شهر رشت از جایگاه شورا دفاع کنند.
وی همچنین خواستار پاسخگویی شهردار در مورد مناقصات شد و افزود: من یک صفحه اطلاعات از شهردار خواسته بودم در مورد مبلغ اولیه پیمان اسم برنده و فاصله با نفر بعدی اما جواب ارسال شده برای سوال من ربطی به سوال من ندارد و در واقع توهین به من است.
رجبی ویسرودی با اشاره به اینکه در جلسه ای از شهردار خواسته شد برای بسیاری از کارهای عمرانی مانند ۲۲ پل مکانیزه چون به یک پیمانکار واگذار شده است یک افتتاحیه برگزار کرد پاسخگو باشد گفت: ایشان اعلام کردند مشکلی نیست و اگر اعضای شورا چنین درخواستی دارند افتتاحیه‌ای برگزار نمی‌شود اما جالب اینکه بعد از آن نامه نگاری‌ها باز هم دعوت نامه افتتاحیه پل مکانیزه برای اعضای شورا ارسال شد.
محمد رفیعی نوده عضومنتقد دیگر شوراری اسلامی رشت گفت: متاسفانه معلوم نیست چرا این روزها نامه شهردار به مدیران مناطق باید از سایت‌ها سر در بیاورد و بعد مدیران مناطق هم جواب نامه ها را در سایت‌ها دریافت کنند.
رفیعی نوده با اشاره به اینکه اجرای زیرگذر رجایی یک طرح است و افزود: اما 22 پل مکانیزه ۲۲ طرح محسوب نمی‌شود که برای آن ۲۲ افتتاحیه گرفته شود.