جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

نوا و نما - نمایش محتوای سیما

 

 

نوا و نما

Loading the player...
ترانه ها و آواهای فولکلوریک دارای اهمیت ویژه ای هستند و هر یک بازگو کننده بخش وسیعی از آداب و رسوم و یکپارچگی زمان خود بشمار می آیند. حجابی راستین آنها را آراسته که صادقانه از کیفیت احوال خود سخن دارند. اینها در معنا فرزندان خلف موسیقی سنتی هستند. متأسفانه آواهای محلی کمتر و شاید بشمار تعداد انگشتاندست در موسیقی ملی ثبت شده است.
موسیقی محلی هر منطقه و استان از مناطق کشور پهناور ما از یک یا دو دستگاه و مایه متعلق به آنها بهره می گیرد. این مهم بدلیل علائق مردم بهمان دستگاه یا مایه هائی از ردیف های ایرانی است که غالباً در خلوت خود و یا بوقت مناسب رغبت به ترنم دارند.
 
"نوا و نما" ویژه برنامه آئینی اقوام ایرانی و مردمان استان های مختلف کشور هر ماهه در دو شب ساعت 9 از شبه سراسری شما و شبکه های استانی پخش می شود.
 
 
"نوا و نما" فرصتی است برای ارائه و انعکاس داشته های فرهنگی و بومی اعم از: جاذبه های طبیعی و گردشگری، جلوه های تمدن و روش های زندگی سنتی، نمادهای دینی و ملی، صنایع دستی و غذاهای محلی، کارو تولید و روح جاری زندگی و موسیقی بومی و کار آواهای برانگیزاننده فولکلوریک در کنار چشم اندازهای شگفت انگیز از کوه و جنگل و دشت و دریای گیلان عزیزمان که مهمان چشمان زیبا پسند ایرانیان هستیم.
 
این برنامه با همت معاونت سیما و همکاری سازمان گردشگری – محیط زیست و جهاد کشاورزی گیلان، سازمان چای و ابریشم ایران و حضور پر رنگ هنرمندان و هنروران به صورت زنده تهیه و پخش می شود.
 
 
سال تولید:

.تهیه کننده: پرویز ایمان پور

مجریان: محمد رسول حقدوست – خانم محمدی

کارگردان: ابوذر باقر سلیمی

دستیار تهیه: محمود رحمتی

صدابردار: حمیدرضا یاسوری