سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

نماینده ولی فقیه در گیلان: یکی از وظایف مهم روحانیت پاسخ به شبهات است - نمایش محتوای خبر

 

 

نماینده ولی فقیه در گیلان: یکی از وظایف مهم روحانیت پاسخ به شبهات است

شناسه : 64221860

رشت - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت گفت : یکی از وظایف مهم روحانیت پاسخ به شبهات دینی است .

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله زین العابدین قربانی روز یکشنبه در دیدار با طلاب و روحانیون عضو سازمان بسیج سپاه قدس استان گیلان اظهارداشت : یکی دیگر از وظایف مهم روحانیت پاسخگویی به شبهات است که نیازمند مطالعه و تحقیق و داشتن اطلاعات درست است.

وی افزود: 20 هزار شبهه به حوزه های علمیه قم رسیده که این شبهات بصورت کتاب در آمده است که باید عالمان روحانی به آنها پاسخ دهند .

امام جمعه رشت ادامه داد: روحانیت مسوولیت سنگینی بر عهده دارد تا در راه تبلیغ واقعیت های اسلام و انقلاب اسلامی تلاش کند و از عواملی که به اسلام و انقلاب آسیب می زنند و موجب تضعیف آن می شوند، جلوگیری نمایند.

وی افزود : روحانیت در مقابل مذاهب انحرافی ، رفتارهای ضداخلاقی و منش های ناهنجار جامعه مسوولیت دارد و نمی تواند بی تفاوت باشد.

امام جمعه رشت خاطرنشان کرد: در مکتب اسلام همه عملا و قولا مسوول هستند که اسلام را ترویج کرده، مشکلات اقتصادی جامعه را رفع، تورم را کاهش، زمینه اشتغال را فراهم کنند و امنیت را درجامعه برقرار نمایند.

نماینده ولی فقیه در گیلان یادآورشد: روحانیت علاوه بر وظیفه عمومی ، تامین غذای معنوی و فکری جامعه را برعهده دارد و باید نیازهای فکری، تاریخی ،تفسیری و تببین حقایق دین برگرفته از قرآن و سنت و عقل را برطرف نماید.

آیت الله قربانی به طلاب و روحانیون بسیجی توصیه کرد: در عین مسوولیت و تکلیف سنگین اجتماعی باید از مطالعه و تحقیق غافل نباشید و بر دانش و اطلاعات خود بیافزایید و پیشرفت های فکری و فرهنگی را نباید فراموش کرد.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان اظهارداشت:جامعه ما به ائمه جمعه دانشمند، شخصیت های علمی، روحانی ، نمایندگان خبرگان رهبری نیاز دارد که باید نسل های جوان بتدریج خود را برای اینگونه شغل های آماده کنند.

وی به مکتب ها و گروه های انحرافی و رشد گروه های تکفیری و سلفی در جهان اسلام اشاره کرد و گفت: از 83کشور جهان به داعش پیوسته اند که روحانیت باید با اندیشه به جنگ داعش برود و با اینگونه افکار افراطی مقابله کند.

آیت الله قربانی با اشاره به اینکه بسیج همواره در خط مقدم قرار دارد، افزود: اگر فداکاری و ایثارگری جوانان بسیجی کشور نبود امروز کشور ما این همه عظمت و ابهت در جهان نداشت.

وی تصریح کرد: قلب جوانان پاک است و روحانیت باید اطلاعات و خوراک فکری درستی به آنها بدهد و با از بین بردن فکرهای انحرافی در جامعه میکروب زدایی کند.

وی افزود: ماهواره ها امروز وظیفه منحرف کردن فکر جوانان را دارند که روحانیت باید این جوانان را با مبانی دین آشنا کرده و به عنوان سرباز جان برکف امام حسین (ع) در خدمت اسلام و جامعه باشند.

در این دیدار همچنین مسوول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان گفت: 23پایگاه برادران و 9پایگاه خواهران بسیجی در حوزه های علمیه گیلان فعال هستند که سه هزار نفر از این افراد در قالب بسیج سازماندهی شده اند.

حجت الاسلام محمدعلی محسن زاده افزود: قشر طلاب هم در گیلان تشکیل شده که مسایل طلاب بسیجی را پیگیری و راهکارها را جمع بندی می کنند.

وی اظهار داشت: بسیج طلاب گیلان درحال بررسی عمده ترین مشکلات و معضلات فرهگی استان است تا پس از جمع بندی آن را به نماینده ولی فقیه و به مسوولان ارایه خواهد داد.

وی خاطرنشان کرد: 825هزار نفر تحت عنوان صالحین توسط بسیج تحت آموزش های معرفتی ، بصیرتی و احکام قرار دارند که این آموزش ها عمدتا مسجدمحور هستند.

محسن زاده گفت:164شهید روحانی از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در گیلان وجود دارد که موضوع روحانیون ایثارگر و شناسایی شهدای روحانی قبل از انقلاب در گیلان نیز در دستور کار است.

به مناسبت روز بسیج ، جوان و خودباوری بسیج طلاب و روحانیون حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان با آیت الله زین العابدین قربانی نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت دیدار کردند.

در این دیدار محمدعلی نجفی استاندار گیلان و فرماندار رشت نیز شرکت داشتند.

 

ایرنا