سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

نمایشگاه صنایع دستی در آستانه اشرفیه برپا شد - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

نمایشگاه صنایع دستی در آستانه اشرفیه برپا شد

نمایشگاه صنایع دستی در آستانه اشرفیه برپا شد


به مناسبت فرارسیدن نوروز، نمایشگاه عرضه محصولات صنایع دستی نوروزی در شهرستان آستانه اشرفیه برپا شد.

سرپرست اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آستانه اشرفیه به خبرنگار ایرنا گفت: این نمایشگاه به مناسبت ایام نوروز با همکاری جمعی از هنرمندان صنایع دستی این شهرستان در میدان امام حسین (ع) این شهر برپا شده است.

ˈعلیرضا زارع کارˈ با بیان اینکه این نمایشگاه از امروز فعالیت خود را آغاز کرده، اظهار داشت: در این نمایشگاه بیش از 20 غرفه به معرفی محصولات صنایع دستی هنرمندان این منطقه می پردازند.

وی گفت: حدود 18 نفر از هنرمندان فعال این شهرستان نیز آثار صنایع دستی خود را در این نمایشگاه عرضه کرده اند.

زارع کار افزود: مرواربافی ، البسه محلی ، معرق کاری ، قلم زنی، قلاب بافی ، سراج سنتی ، گلیم ،سفال ، حصیر و ... از جمله محصولات صنایع دستی این شهرستان است که در این نمایشگاه به علاقه مندان عرضه می شود.

وی اظهار داشت: همچنین انواع نان، ترشی جات ، آش، محصولات کشاورزی همچون بادام و... نیز در این نمایشگاه عرضه می شود.

زارع کار با بیان اینکه این نمایشگاه تا پانزدهم فروردین ماه جاری برای بازدید مسافرین و گردشگران برپا خواهد بود، گفت: درحال حاضر حدود یک هزار هنرمند در زمینه تولید صنایع دستی در این شهرستان شناسایی شده اند.

وی افزود: حدود 430 هنرمند صنایع دستی نیز از سوی اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آستانه اشرفیه تحت پوشش بیمه قرار گرفته اند.

وی با بیان اینکه تعداد 36 کارگاه تولید صنایع دستی در آستانه اشرفیه فعالیت دارند، افزود: کورکاء و عبداله آباد از مهمترین مراکز تولید صنایع دستی آستانه اشرفیه هستند.

آستانه اشرفیه در شرق استان گیلان واقع است.

منبع: ایرنا