جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

نماز ظهر عاشورا - نمایش محتوای سیما

 

 

نماز ظهر عاشورا

Loading the player...
برای جامعه اسلامی مخصوصاً پیروان مکتب اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) روشن و واضح است که مهمترین پیام نماز ظهر عاشورا، زنده نگه داشتن دین اسلام و احیای امربه معروف و نهی از منکر است.
امام حسین (ع)، خود در بیانی می فرمایند: من اشق نمازم و به همین خاطر در سخت ترین شرایط در میدان جنگ، دست از محضر پروردگار برنداشتند و نماز خود را اقامه کردند.
قیام امام حسین (ع) برای این است که برنامه ها و احکام دین حتی در معرکه جنگ و حتی در مقابل دشمن هم برقرار باشد. پس قیام امام حسین (ع) در روز دهم محرم و اقامه نماز او در این روز می رساند که جهاد، جنگ و اسارت و بیچارگی هایی که امام حسین (ع) و یاران با وفایش متحمل شده اند، همه برای حفظ دین بوده است.
چگونه می‌توان عزادار و سوگوار واقعى امام بود ولی نماز را كه امام به خاطر آن قيام كرد، مهم نشمرد و چگونه ممكن است كسى براى امام عزادارى كند و خود را علاقه‌مند به او بداند در حاليكه حافظ نماز خود نباشد و آن را سبك بشمارد.
بدون شك اقامه نماز ظهر عاشورا توسط امام حسين (ع) در حساس‌ترين و بحرانی‌ترين لحظات زندگی‌شان، حكايت از اهميت و توجه به فريضه نماز دارد، چرا كه انگيزه و هدفی كه باعث اقامه اين نماز شد محور قيام ايشان را شكل می‌دهد. پيام نماز امام در ظهر عاشورا به اين معناست كه هيچ عاملی نمی‌تواند مانع اقامه نماز شود، حتی بزرگ‌ترين واقعه و حادثه زندگى نبايد موجب فاصله افتادن نماز از وقتش شود.
مردم مومن وعزادار گیلان ظهرعاشورا به یاد آخرین نماز امام حسین (ع) در روز عاشورا نماز ظهر وعصر را به جماعت در میدان مصلی رشت اقامه کردند این برنامه به طور زنده از شبکه باران و دیگر شبکه های سراسری پخش گردید. 
 
سال تولید: 1394
تهیه کننده: عبدالله جلالی 
دستیار تهیه: شهرام جعفری
کارگردان: مهر آیین 
صدابردار: بابک علی نژاد
تصویربرداران: پژهان، دارایی، احمدی، روشنی
دستیاران فنی: سلمان شیخ حسینی، حجت بقایی، داریوش هاتفی، ثبوتی