رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

نماز جمعه رشت - نمایش محتوای خبر

 

 

نماز جمعه رشت

شناسه : 328440956

نماز جمعه رشت

از هم گسیختگی و تشتت بدترین دشمن امت اسلامی است .
امام جمعه رشت در خطبه های نماز جمعه امروز در مصلای امام خمینی ،ایجاد نفاق و تفرقه را مهمترین حربه دشمنان برای از بین بردن وحدت و یکپارچگی مسلمانان دانست و گفت : از هم گسیختگی و تشتت بدترین دشمن امت اسلامی در همیشه تاریخ بوده است.
آیت ا... قربانی با تبریک میلاد پیامبر اکرم حضرت محمد صلی اله علیه و آله و سلم ، امام جعفر صادق علیه السلام و هفته وحدت ، گفت: به واسطه دشمنی و توطئه استکبار برخی جوامع اسلامی به بهانه های واهی به جان هم افتاده اند و امت اسلامی از این نفاق و تفرقه در عذاب است.
خطیب جمعه رشت ، به گروههای دست پرورده استکبار همچون داعشی ها و تکفیری ها اشاره کرد و افزود : اینان به جان مسلمانان افتاده و در حال برادرکشی ، دشمن اصلی خود امریکا و اسراییل را از یاد برده اند.
امام جمعه رشت ، سوریه را خط مقدم مبارزه با تروریسم دولتی و اسراییل عنوان و خاطرنشان کرد : امروز مدافعان شجاع حرم اهل بیت علیهم السلام  و آزادیخواهان جهان ، مقابل ظلم و ستم استکبار و عروسکهای خیمه شب بازی آن در منطقه ایستاده اند تا جرثومه های فساد را از مرزهای اسلامی بیرون کنند.
آیت ا... قربانی  افزود : نقشه ها و توطئه های استکبار و هم دستانش امروز به دست امت بیدار اسلامی برملا شده و با قدرت خنثی میشود. 
وی با اشاره به 27 آذر ، سالروز شهادت آیت‌الله مفتح ، و نامگذاری این روز به نام روز وحدت حوزه و دانشگاه ، گفت: وحدت حوزه و دانشگاه و تعامل مناسب این دو قشر عالم و دانشمند ،جایگاه شامخ علمی ایران اسلامی را در منطقه و جهان سبب شده است.
امام جمعه رشت با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر جمعی از نوجوانان ، گفت : طبق فرمایش مقام معظم رهبری که آینده کشور را به این قشر متعلق دانستند ، ما هم باید نوجوانان و جوانان را آینده سازان جامعه بدانیم و با حمایت خود آنان را به سوی پیشرفت و آینده ای روشن هدایت کنیم.
 
منبع:خبرگیلان