رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۸

نماز جمعه رشت - نمایش محتوای خبر

 

 

نماز جمعه رشت

شناسه : 159362988

نماز جمعه رشت

امام جمعه موقت رشت: نشستن شش قدرت برتر جهان بر سر میز مذاکره اعتبار ایران اسلامی را بیش از پیش افزایش داد.
حجت الاسلام والمسلمین عبدا... زاده در خطبه های نماز جمعه دیروز رشت در مصلای امام خمینی با تاکید براینکه از نتایج توافق وین نباید ذوق زده بود و نه نگران افزود: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند باید بررسی کارشناسی شود و در پایان هر نتیجه ای حاصل شد در اصول وارزش های انقلاب خللی به وجود نخواهد آمد.
خطیب جمعه ی رشت درادامه با اشاره به 15 مرداد سالروز بمباران اتمی هیروشیما وناکازاکی ژاپن از سوی امریکایی که ازحقوق بشر و دموکراسی دم می زند گفت: آمريکايي ها با کشتن و مجروح کردن بیش از160 هزار نفر مردم بی گناه حقوق انسانی را نقض کردند اما داعیه ی حفظ حقوق وکرامت انسانی دارند.
وی افزود: امریکا واسراییل که ایران را به داشتن سلاح اتمی متهم می کنند، خود بیشترین و مرگبارترین سلاح های اتمی و کلاهک های هسته ای را در اختیار دارند و به هیچ قرارداد و معاهده ی بین المللی و آژانس انرژی اتمی متعهد و پایبند نیستند.
امام جمعه موقت رشت در بخش دیگری از خطبه ها به سالروز اقامه نخستین نماز جمعه در تهران بعد از پیروزی انقلاب اشاره کرد و گفت: بنیانگذار کبیر انقلاب با آینده نگری خود جایگاه رفیع نماز جمعه را جایگاهی برای ترویج و گسترش فرهنگ غنی اسلامی و تبیین سیاست ها و احکام نظام اسلامی قرار داد.
حجت الاسلام والمسلمین عبدا... زاده با اشاره به  نهم مرداد، روز اهدای خون گفت: اهدای خون یعنی اهدای زندگی و حیاتی دوباره به یک نیازمند و ترویج فرهنگ اهدای خون به عنوان سنتی خداپسندانه می تواند در رونق نشانه های ایمان تاثیرگذار باشد.
 
منبع : خبر گیلان