سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

نماز جمعه رشت - نمایش محتوای خبر

 

 

نماز جمعه رشت

شناسه : 124996717

نماز جمعه رشت

امام جمعه موقت رشت در خطبه هاي دیروز نماز جمعه این شهر، در مصلاي امام خميني، خطوط قرمز نظام در بخش هسته ای را غيرقابل مذاکره خواند و گفت ایران اسلامی در این مذاکرات به هیچ وجه ارزش هاي نظام  و دستاوردهایش را در ميز مذاکره معامله نمی کند.
حجت الاسلام والمسلمين شفيعي زاده در خطبه های امروز با اشاره به تلاش  بی وقفه ی متخصصان و دانشمندان هسته ای کشورمان برای دستیابی به دانش صلح آمیز هسته ای  گفت : امنيت پايدار کشور مــديون همين تلاش هاست و غرب به بهانه ي دستيابي به اطلاعات هسته اي ، بازرسي از مراکز نظامي و موشکي ايران را درخواست کرده تا راه نفوذ به اطلاعات نظامي و خطوط قرمز ما را هموار سازد.
وی افزود: غربي ها قبل از اين هم با همين ترفند، مشخصات تاسيسات نظامي – دفاعي و دانشمندان ما را در اختيار مراکز جاسوسي خود گذاشته و چند تن از بهترين دانشمندان جوان اين مرز و بوم را به شهادت رساندند.
خطیب نمازجمعه رشت در ادامه  با تاکيد بر تغيير معادلات بين المللي در منطقه ي خاورميانه، خاطرنشان کرد: آل سعود به بهانه های واهی به کشور  يمن تجاوز و مردم بیگناه این کشور را هر روز شهید و مجروح می کند و گذشت زمان به افکارعمومي دنيا ثابت کرد هدف سعودی ها  چیزی جز اشغال این کشور و گرفتن ابتکار عمل از مردم یمن نبوده است.
حجت الاسلام والمسلمين شفيعي زاده ، در بخشي ديگر از خطبه ها ، با اشاره به سالروز عروج ملکوتي معمار کبير انقلاب، احياي اسلام ناب محمدی، ايجاد حکومت اسلامي و عزت و سرافرازی برای مردم ایران را از دستاوردهای انقلاب اسلامی با رهبری داهیانه امام خميني رحمت ا... دانست 
وی در ادامه ، با اشاره به سالروز شهادت آيت ا... صادق احسانبخش نماینده فقید ولی فقیه در گیلان به تبیین خدمات صادقانه و تلاشهاي گسترده ي وي پرداخت و گفت: آیت الله احسانبخش  نمونه ي بارز يک روحاني عالم و مجاهد و ولايتمدار بود که براي تحقق و تثبيت نظام اسلامي بسيار تلاش کرد.
وي در ادامه با اشاره به اعياد شعبانیه ، ميلاد امام زمان (عج) را نقطه عطف روزهاي شادي و سرور اين ايام دانست و گفت : شيعه ي واقعي کسي است که روح واقعي انتظار را در خود ايجاد کرده و منتظر حقيقي آن حضرت باشد.امام جمعه موقت رشت ، با اشاره به نامگذاري روز ميلاد منجي عالم بشريت به نام روز جهاني مستضعفان و روز سربازان گمنام امام زمان ، خاطرنشان کرد : امروز ایران اسلامی قدردان تلاش اين سربازان گمنام در کنترل مرزها و خنثي سازي توطئه هاي دشمنان و ايادي آنها در خارج و داخل کشور هست.
 
منبع:خبرگیلان