سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

نماز جمعه رشت - نمایش محتوای خبر

 

 

نماز جمعه رشت

شناسه : 118535789

نماز جمعه رشت

نماینده ولی فقیه در گیلان دیروز در خطبه های نماز جمعه در مصلای امام خمینی رشت با تبریک فرارسیدن سالروز بعثت نبی مکرم اسلام صلی ا... علیه وآله وسلم، علت بروز اختلاف و انحراف بین کشورهای مسلمان را ناتوانی شان در درک صحیح پیام اسلام ناب محمدی عنوان کرد وافزود: تهاجم وحشیانه و شبانه روزی رژیم آل سعود به مردم مظلوم و مقاوم یمن نمونه ی بارز این انحراف است.
آیت ا... قربانی با اشاره به تبلیغات گسترده ی رسانه های صهیونیسم جهانی برای وارونه جلوه دادن علل حوادث و حقایق منطقه گفت: ایادی استکبار در اقصی نقاط عالم زمانیکه به بهانه ی دفاع از حقوق حیوانات، کشورهای مخالف خویش را زیر سوال می بردند در سال های اخیر در قبال کشتار فجیع مردم مظولم فلسطین – سوریه – عراق و یمن سکوت اختیار کرده و حتی در دفاع از تروریست های تکفیری و تندرو بر موضع گیری نموده اند.
امام جمعه ی رشت در ادامه با اشاره به رایزنی ولیعهد عربستان با اربابان امریکایی اش مبنی بر اعلام روحانی مبارز و شیعه ی این کشور افزود:"
آل سعود بداند که اعلام شیخ نمر باقرالنمر زمینه ای برای برچیده شدن بساط حکومتشان خواهد بود. " نماینده ی ولی فقیه در گیلان با استناد منویات رهبر معظم انقلاب خطاب به تیم مذاکره کننده گفت: مذاکرات هسته ای زیر شَبح  تهدید معنا ندارد "و تهدیدات نظامی امریکایی ها را باید میدان داران عرصه ی نظامی ایران پاسخ دهند. "
آیت ا... قربانی همچنین با اشاره به سفر اخیر رییس جمهور عراق به ایران، اظهارات آقای فواد معصوم را مصداق تجلی بیداری اسلامی در عراق دانست و افزود: واضح است که این کشور با کمک ایران توانست بر تروریست های داعش غلبه کند.
امام جمعه ی رشت در پایان از شالیکاران گیلانی خواست همزمان با  آزادسازی مرحله ی دوم آب سد سفیدرود، نشا زمین های زراعی را با برنامه ریزی و صرفه جویی به اتمام رساند و در این زمینه مدیران اجرایی همکاری کنند.
 
منبع: خبرگیلان