جهش تولید | پنج‌شنبه، ۶ آذر ۱۳۹۹

نماز جمعه رشت - نمایش محتوای خبر

 

 

نماز جمعه رشت

شناسه : 110479469

نماز جمعه رشت

بهره گیری معلمان از فضایل حضرت علی علیه السلام، زمینه ساز پرورش آینده سازانی کارآمد و مثمرثمر خواهد بود.امام جمعه ی موقت رشت ديروز در خطبه های نماز جمعه ی این شهر در مصلای امام خمینی مرکز استان با تبریک فرا رسیدن سیزده رجب سالروز ولادت مولی الموحدین حضرت علی بن ابیطالب علیه السلام و آغاز ایام اعتکاف،هفته ی معلم را گرامی داشت و نقش معلمان را در تعلیم و تربیت نسلی متعهد – متخصص و دلسوز خطیر ارزیابی کرد.
حجت الاسلام والمسلمین شفیعی زاده شیوه ی درست تربیت اسلامی را در گرو تاسی از آموزه های اصیل اسلامی و سیره ی امامان معصوم دانست و گفت: فضایل حضرت علی علیه السلام سرشار از الگوهای سازنده در زمینه ی حقیقت طلبی ، عدالت محوری ، خداباوری و انسان دوستی است که تاسی از این فضایل چراغ راهی برای آینده ی جامعه ی اسلامی است .
امام جمعه ی موقت رشت همچنین با تسلیت سالروز شهادت استادمرتضی مطهری به خدمات علمی و فرهنگی این شاگرد راستین امام راحل در عرصه ی تعلیم و تربیت اسلامی اشاره کرد و افزود: جامعیت ،عمومیت و عمق محتوا از ویژگی های آثار علمی استاد مطهری است .
حجت الاسلام والمسلمین شفیعی زاده در بخش دیگری از سخنان خویش روز جهانی کار و کارگر را گرامی داشت و با اشاره به نقش اثرگذار نیروی کار در گرداندن چرخ اقتصاد و تولید گفت: کارگران سرمایه های ارزشمند جوامع بشری اند .
وی همچنین با اشاره به در پیش بودن هفته ی عقیدتی سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ،بصیرت ،ولایتمداری و بینش سیاسی مجموعه سپاه را برای دفاع از دستاوردهای ارزشمند انقلاب اسلامی مرهون تلاش های بصیرتی عقیدتی – سیاسی دانست .
امام جمعه ی موقت رشت در ادامه با اشاره به تلاش مستمر مذاکره کنندگان هسته ای ایران برای تهیه و تدوین توافقنامه هسته ای گفت: مذاکره کنندگان در روند مذاکرات باید توصیه ی صریح رهبر معظم انقلاب مبنی بر لغو یکجایی تحریم ها و توافق یک مرحله ای را نصب العین قرار دهند تا از حقوق هسته ای ملت در حال و آینده محافظت شود.
حجت الاسلام والمسلمین شفیعی زاده در بخش پایانی سخنانش با محکوم کردن حملات وحشیانه ی رژیم آل سعود در یمن گفت: 36روز پس از آغاز این حملات ناجوانمردانه ،امروز خون شهدای یمن همچون غزه به ثمر نشسته و تزلزل و استیصال را در پیکره ی حاکمیت آل سعود نمایان ساخته است .
 
منبع : خبرگيلان