سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

نماز جمعه رشت - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

نماز جمعه رشت

نماز جمعه رشت


امام جمعه ی موقت رشت در نخستین خطبه های نماز جمعه رشت در سال 93 : پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب و نامگذاری سال 93 اهمیت موضوع اقتصاد و فرهنگ و رسیدن به پیشرفت ها و توسعه در این دو بخش با تکیه بر عزم ملی و مدیریت جهادی را نشان می دهد.

حجت الاسلام و المسلمین صدیق عربانی ، در خطبه های نماز جمعه با تاکید بر اهمیت عرصه های اقتصادی و فرهنگی از سوی مقام معظم رهبری افزود: برای رسیدن به خودکفایی در عرصه های مختلف اقتصاد و ارتقا فرهنگ، نیاز به تکیه بر عزم ملی و مدیریت جهادی بیش از پیش احساس می شود. وی با اشاره به تحریم های پیاپی برای از صحنه به در کردن امت اسلامی گفت : با عمل به منویات رهبر معظم انقلاب و بهره گیری از مدیریت جهادی و عزم ملی همچون عرصه های دفاعی و نظامی می توان در عرصه های فرهنگی و اقتصادی نیز به رشد و بالندگی رسید .

خطیب جمعه رشت در بخشی دیگر از خطبه ها با انتقاد شدید از ملاقات هیات اروپایی به ریاست کاترین اشتون در ایران با فتنه گران گفت: امت همیشه در صحنه ی ایران اسلامی با تمام مشکلات و گرفتاریها هرگز به دشمنان و حامیان آنها اجازه ی شیطنت نمی دهد و با تمام وجود پشت نظام ،انقلاب و ولایت خواهد ماند .

حجت الاسلام والمسلمین صدیق عربانی ،در ادامه با تبریک حلول سال نو و تقارن آن با ایام شهادت،حضرت فاطمه ی زهرا سلام ا... علیها توصیه کرد : مردم مومن و هوشیار ایران اسلامی دوستی خود با خاندان پیامبر اکرم (ص) را با رعایت موازین شرعی در صله ی رحم و دید و بازدیدها مثل همیشه نشان می دهد و ارادت خود را به ائمه ی اطهار ثابت خواهد کرد .

خطیب جمعه ی رشت ،با اشاره به ورود مسافران نوروزی و خدمات گروه های امدادی همچون راهداران ، پلیس ، هلال احمر ، اورژانس ،آموزش و پرورش و بانک ها برای پذیرایی هرچه بهتر از این میهمانان گفت : میزبانی از مسافران نوروزی و میهمانانی که از جای جای کشور به این استان سفر می کنند، سعادتی است که هر ساله نصیب گیلان و گیلانیان می شود و باید با تلاش بی وقفه این میهمانان را راضی به شهرهای خود فرستاد . وی در بخشی دیگر از خطبه های امروز به کشاورزان گیلانی توصیه کرد با توجه به هشدار مسوولان بخش کشاورزی و آب کشاورزی استان از نعمت الهی آب باران بهترین بهره را ببرند و شالیزارهای خود را برای کشت آماده کنند./

 

منبع : خبرگیلان