جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

نماز جمعه رشت - نمایش محتوای خبر

 

 

نماز جمعه رشت

شناسه : 63218543

تاسی از قیام عاشورا با لحاظ فریضه ی مهم امر به معروف و نهی از منکر معنا می یابد . نماینده ولی فقیه درگیلان دیروزدر خطبه های نماز جمعه رشت فلسفه قیام حضرت اباعبدا... الحسین علیه السلام رامبنی بر احیای دین محمدی واجرای فریضه ی امر به معروف و نهی از منکر دانست .

آیت ا… قربانی گفت : امر به معروف و نهی از منکر ضامن حفظ اسلامی در برابر تمامی انحرافات و مظاهر فساد است و هر انسان متعهدی وظیفه دارد امر به معروف و نهی از منکر را در چارچوب شئونات شرعی و اخلاقی مدنظر قرار دهد. آیت ا... قربانی همچنین با محکوم کردن حادثه ی اسیدپاشی در اصفهان ، از مسوولان خواست هرچه سریعتر عوامل این اقدام وحشیانه و وقیحانه را دستگیر و محکوم کنند .

خطیب جمعه رشت شکل گیری گروه افراطی و تروریستی داعش در منطقه را نیز نمونه بارز ترویج منکرات در جهان اسلام عنوان کردو گفت: [گروهی که با شعار افراط گرایی مردم بی پناه و کودکان را قتل عام می کنند یزیدیان زمان اند که باید مقابل آنان بپاخواست. امام جمعه ی رشت در ادامه به تشریح مراحل 3 گانه ی فریضه ی امر به معروف و نهی از منکر پرداخت و تصریح کرد: همراهی قلبی - همراهی لفظی و اقدام عملی3 مرحله ی مهم این فریضه است که هر یک در جای خود می تواند زمینه ساز ترغیب معروفات و جلوگیری از منکرات باشد .

نماینده ولی فقیه در گیلان در ادامه در بخش دیگری از سخنان خویش آمیخته کردن هرگونه خرافات و اعمال نامعقول با عزاداری های ماه محرم را موجب سوء استفاده ی دشمنان اسلام و انقلاب عنوان کرد و افزود:عزاداری ها باید حسینی و در شان خاندان پیامبر باشد. آیت ا... قربانی همچنین به تبیین اهمیت نمازظهر عاشورا از منظر امام حسین علیه السلام پرداخت و از عزاداران خواست نمازظهر عاشورا را تحت الشعاع عزاداری ها قرار ندهند . وی تقارن 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار با عاشورای حسینی را فرصتی مغتنم برای تاسی از فلسفه ی قیام امام حسین علیه السلام در روند مقابله با مستکبران عالم برشمرد.

امام جمعه ی رشت همچنین با تسلیت رحلت آیت ا... مهدوی کنی رییس فقید مجلس خبرگان رهبری و حجت الاسلام والمسلمین قائمی از روحانیان مبارز گیلانی در عرصه های مبارزه باطاغوت و شکل گیری انقلاب اسلامی گفت:از دست دادن این دو روحانی مبارز ثلمه ای است که به راحتی جبران نخواهد./م

 

منبع : خبرگیلان