رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲ مرداد ۱۳۹۸

نماز جمعه رشت - نمایش محتوای خبر

 

 

نماز جمعه رشت

شناسه : 63215791

اشاعه فرهنگ مهدویت لازمه تعجیل در فرج آقا امام زمان است. نماینده ولی فقیه در گیلان در خطبه های نماز جمعه رشت در مصلای بزرگ امام خمینی این شهر با گرامیداشت نیمه شعبان سالروز ولادت باسعادت یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی عجل ا... تعالی فرجه الشریف به تبیین فلسفه ی مهدویت و ظهور از دیدگاه مکتب تشیع پرداخت و تصریح کرد :نعمت ظهور بدون تمهید مقدمات حاصل نمی شود و تعجیل در فرج مستلزم پایبندی به اصول و دفاع از حریم اسلام است .

آیت ا... قربانی همچنین نبود عدالت و فراگیری ظلم را از زمینه ظهور مهدی موعود عج ا... تعالی فرجه الشریف دانست و گفت : شکی نیست که وعده ی الهی درخصوص ظهور منجی عملی خواهد شد و بنیان ظلم - استبداد و استکبار فرو می ریزد. امام جمعه ی رشت در بخش دیگری از سخنانش تقارن نیمه ی شعبان با روز گرامیداشت سربازان گمنام امام زمان عجل ا... تعالی فرجه الشریف را گرامی داشت و با تقدیر از زحمات شبانه روزی این نیروها برای حفظ و ارتقا امنیت گفت : فرزندان رشیدی که با تلاش های خستگی ناپذیر زمینه آسایش و امنیت جامعه ی اسلامی را فراهم می کنند اجر خود را نیز از امام زمان عج ا... تعالی فرجه الشریف دریافت خواهند کرد .

آیت ا... قربانی در ادامه با محکوم کردن جنایات گروه تروریستی داعش در سوریه و اخیرا در عراق ، این آدم کشان دین ستیز را معلول فتنه گری های استکبار و ایادی مزدورش در منطقه دانست و اضافه کرد :اختلاف و تفرقه بین برادران شیعه و سنی مهمترین عامل دوام گروه های افراطی و تروریستی هست و مسلمانان باید با اتحاد و همدلی در مقابل این گروه ها بایستند . نماینده ی ولی فقیه در گیلان همچنین امنیت و آرامش ایران اسلامی را مرهون وجود نعمت ولایت برشمرد و با بیان اینکه در فتنه ی سال 88 دشمنان نظام و انقلاب در صدد اجرای طرح انقلاب مخملی در ایران بودند گفت : درایت رهبر معظم انقلاب اسلامی در این صحنه ی سرنوشت ساز بساط فرصت طلبان و بدخواهان را برچید .

آیت ا... قربانی در ادامه سخنانش با گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی به ظرفیت های بالقوه ی گیلان در این بخش اشاره کرد و گفت: ارایه خدمات و رساندن امکانات به مناطق روستایی از جمله اولویت هاییست که دست اندرکاران اجرایی باید نسبت بدان همت بیشتر گماشته و زمینه مهاجرت معکوس شهرنشینان به روستاها را فراهم کنند . خطیب جمعه رشت در پایان سخنانش وجود دکتر نوبخت معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور را فرصتی برای تسریع در روند توسعه ی گیلان برشمرد و گفت : گام های موثری که برای پرداخت مطالبات و معوقات برخی از دستگاه های اجرایی مانند دانشگاه علوم پزشکی برداشته شد نشان از بهره گیری مدبرانه مسوولان استان از این مقام بلند پایه کشور است ./

 

منبع : خبرگیلان