جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

نماز جمعه شهرستانها - نمایش محتوای سیما

 

 

نماز جمعه شهرستانها

Loading the player...
نماز جمعه منشاء برکات فراوان خداوند بزرگ بر بندگان صالح است. پیوند معنوی با خداوند سبحان، وحدت و یکدلی، آگاهی از معارف اسلامی و رویدادهای اجتماعی سیاسی، جلب همکاری برای حل مشکلات مسلمانان و ... گوشه ای از آثار بی شمار این فریضه مهم است. نماز جمعه کلاس تربیت و تهذیب، ذکر و توجه به خدا، پیوند مخلوق با خالق، آرامش دلهای نا آرام، عبادت و تقوا و ایثار و معنویت است. 
نماز جمعه محل اجتماع خوبان امت، مستحکمترین سنگردفاع از اسلام صحنه نمایش قدرت، عزت، افتخار و عظمت مسلمین، مایه یاس و ناامیدی کفار و منافقان، میدان دفاع از ارزش ها است.
خطبه های نماز جمعه شهرستان ها به مدت 25 دقیقه هر هفته روزهای دوشنبه ساعت 19:00 از سیمای مرکز گیلان پخش می شود. این برنامه با موضوع اجتماعی، معارف اسلامی، سیاسی به پخش خطبه های نماز جمعه شهرستانها می پردازد. عوامل برنامه نماز جمعه ی شهرستانها هر هفته به یکی از شهرستان های استان سفر کرده و به ضبط خطبه های نماز جمعه آن شهرستان می پردازند.
از ویژگی های این برنامه می توان ارائه مسائل و مشکلات شهری، سیاسی و اجتماعی شهرستانها را یاد کرد که از طریق رسانه به گوش مسئولان می رساند. 
 
سال تولید: 1394
تهیه کننده : علیرضا شاکر حقیقی 
دستیار تهیه و برنامه ریز: اسدالله جباری 
تدوین وساخت تیتراژ: بهروز مرادی
تصویربرداران: علی قلی زاده – محمد علیزاده
تکنسین فنی: نادر صفایی
گزارشگر: محمدرضا شیرین کام
صدابردار: عباس علی اکبری
تکنسین ضبط: محمد حسن شمسی
گوینده: سیده جماور هاشمی
حمل و نقل: محمد رضا محمدی