جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

نماز جمعه رشت - نمایش محتوای خبر

 

 

نماز جمعه رشت

شناسه : 57038572

نماز جمعه رشت

نخستین و اصلی ترین خواسته ی ایران در مذاکرات قبول حق مسلم ملت ایران در دست یابی به فناوری صلح آمیز هسته ای ولغو همه ی تحریم های ظالمانه است.
خطیب نماز جمعه  ديروز رشت با تاکید بر منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص تحقق اقتصادمقاومتی و ناکارآمدی اهرم فشارو تحریم علیه ایران گفت: در مذاکره با ایران تهدید  و تحریم جواب نداده و نخواهد داد.
نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به روند مذاکرات هسته ای با کشورهای 5+ یک گفت: غرب بداند که با فشار و تحریم این مذاکرات به جایی نمی رسد  وباید حقوق ملت ایران  رعایت  و تحریم های ظالمانه برداشت شود.
 آیت الله  قربانی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب  در خصوص خواسته های نامشروع غرب از ایران خاطر نشان کرد: تیم مذاکره کننده هسته ای باید  براساس منویات رهبر معظم انقلاب در برابر خواسته های غیر منطقی و زیادی خواهانه کشورهای مذاکره کننده ایستادگی کنند وازحقوق ملت ایران دفاع کنند.
وی در ادامه به اضطراب و دلهره ی غربی ها از آتش فتنه ی داعش اشاره و خاطرنشان کرد: این گروه ضد بشری ساخته و پرداخته استکبار است و امروز این دود  این فتنه به چشم خود غربی ها و امریکا  می رود.
خطیب  جمعه ی رشت با اشاره به برگزاری مانور بزرگ سپاه پاسداران درتنگه ی هرمز و خلیج فارس قدرت دفاعی ایران اسلامی راضامن امنیت منطقه دانست و افزود:مهم ترین و اصلی ترین پیام این مانور اقتدار ایران است واگر هر کشوری به مرزهای ایران اسلامی تجاوز کند  شکست سختی خواهد خورد.
آیت ا... قربانی در بخشی دیگر از خطبه ها با اشاره به سالروز تاسیس نهادهای انقلابی چون کمیته امداد امام خمینی و بنیاد مستضعفان در اسفند 57 به دستور بنیانگذار کبیر انقلاب گفت: مسوولان این نهادها به خوبی پیام امام راحل را دریافت کرده و برای محرمیت زدایی و دستگیری از نیازمندان بیشتر تلاش کنند.
نماینده ولی فقیه در گیلان با قدردانی از حضورمردم و مسولان به ویژه استاندار در ویژه برنامه های دهه فجرگفت: بهره برداری از  حدود هزارطرح عمرانی و عام المنفعه  نشان دهنده عزم و اراده ی ملی برای ایجاد رفاه و اشتغال است.
وی در پایان با تسلیت درگذشت محمد شایگان ثابت یکی ازخیران برجسته گیلان گفت: تاسیس و اداره خانه شبانه روزی دختران بی سرپرست – کمک های مالی به نیازمندان و اهدای زمین برای تکمیل حوزه بزر گ و بین المللی امیر المومنین رشت از باقیات وصالحات این خیر است ./م
 
 
منبع : خبرگیلان