رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

نماز جمعه آثار و برکات بسیاری در جامعه دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

نماز جمعه آثار و برکات بسیاری در جامعه دارد

شناسه : 155431695

نماز جمعه آثار و برکات بسیاری در جامعه دارد

رشت - ایرنا - امام جمعه شهرستان رضوانشهر گفت: نماز جمعه دارای آثار و برکات بسیار فراوانی است که یکی از آنها، دورشدن آدمی از فحشا و منکرات است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین هادی حبیبی در خطبه های نماز جمعه این هفته رضوانشهر با اشاره به سالروز اقامه اولین نماز جمعه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در تهران به امامت مرحوم آیت الله طالقانی افزود: در این شهرستان نیز حدود 15 سال است که نماز جمعه برگزار می شود و بنده حدود چهارسال است که به عنوان امام جمعه رضوانشهر در خدمت مردم هستم.

وی با اشاره به پروژه مصلای در دست ساخت رضوانشهر گفت: فاز اول مصلای رضوانشهر، 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و نزدیک به پنج میلیارد ریال تاکنون هزینه شده است.

حجت الاسلام حبیبی با اشاره به هشتم شوال سالروز تخریب بارگاه ائمه بقیع (ع) توسط فرقه ضاله وهابیت در سال 1344 ه.ق گفت: حدود 92 سال پیش و بدستور عوامل وهابی در کشور سعودی، حرم و بارگاه ائمه در قبرستان بقیع تخریب شد و امروز مراکز وهابیت در جهان، به کانون های فتنه و جاسوسی مبدل شده‏اند که اسلام آمریکایی را ترویج می‏کنند.

امام جمعه رضوانشهر در ادامه با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خطبه های نماز عید فطر پیرامون جمع بندی مذاکرات هسته ای بیان کرد: معظم له فرموده اند چه متن تهیه‏ شده از این مذاکرات مورد تصویب قرار بگیرد و چه به نتیجه ‏ای نرسد، نباید زحمات تیم مذاکره‏ کننده هسته‏ای نادیده گرفته شود.

شهرستان رضوانشهر با حدود 80 هزار نفر جمعیت در 70 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.