جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۹

نماز باشکوه ظهر عاشورا در گیلان اقامه شد - نمایش محتوای خبر

 

 

نماز باشکوه ظهر عاشورا در گیلان اقامه شد

شناسه : 64217715

مردم مومن و عزادار گیلان در قالب دسته جات و هیات های عزاداری پس از حضور در مراسم روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، با شور و حال وصف ناشدنی، در صفوف منظم و به هم پیوسته، نماز ظهر عاشورا را در میادین اصلی شهر، مساجد جامع، امامزادگان و بقاع متبرکه سراسر استان اقامه کردند.

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار ایرنا، همانگونه که امام حسین(ع) در کارزار عاشورا و در میان هیاهوی جنگی نابرابر، ارتباط معنوی با خالق و انجام فریضه الهی نماز اول وقت را بر هر چیز مقدم دانست و در زیر بارش خصمانه تیرهای جفا، نماز ظهر عاشورا را اقامه کرد؛ با طنین انداز شدن نوای اذان، سوگواران حسینی که در میادین مرکزی و مساجد جامع شهرهای مختلف استان مشغول عزاداری بودند، در صفوفی به هم فشرده به یاد آخرین نماز سید و سالار شهیدان، نماز ظهر را به جماعت اقامه کرده و عزاداری خویش را از سر گرفتند.

در این میان؛ بقعه فاطمه اخری(س) خواهر امام رضا (ع) در شهر رشت پذیرای بسیاری از عزادارانی بود که از نقاط مختلف استان برای زیارت این مکان مقدس آمده بودند.

گزارش خبرنگاران ایرنا حاکی از برگزاری نماز جماعت ظهر و عصر در سایر شهرها و روستاهای گیلان با حضور چشمگیر سوگواران حسینی است.

عزاداران حسینی در شهر رشت نیز نماز ظهر عاشورا را در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) اقامه کردند.

عاشورای امسال مقارن با سیزدهم آبان ماه روز ملی مبارزه با استکبار جهانی است و مردم عزادار حسینی، با تأسی از ظلم ستیزی نهضت کربلا، در محل های از پیش تعیین شده حضور یافته و فریاد استکبار ستیزی خود را سردادند.

 

منبع: ایرنا