سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

نماز آدینه - نمایش محتوای سیما

 

 

نماز آدینه

Loading the player...
نماز جمعه در رأس همه امور است‏. همان گونه که کراراً گفته‏ ام، یکى از برکات این انقلاب و پیروزى ما این است که با آقایان علما و خصوصاً برادران اهل سنت که قبلًا خدمتشان نمی‏ رسیدیم، ملاقات می‏کنیم و من امیدوارم که این مسأله ادامه پیدا کند و وحدت کلمه براى همیشه برقرار باشد.
 
برپایى نماز جمعه یکى از برکات بسیار عظیم اسلام بود که مع الأسف، قبل از پیروزى انقلاب در بین علماى شیعه بسیار کم جلوه و برادران اهل سنت هم که اقامه میکردند، خطبه‏ هایشان محدود به حدودى خاص بود. اما امروز از برکت نماز جمعه است که ملت از خانه‏ هایشان بیرون ریخته و در مراکز نماز جمعه، اجتماع و با یکدیگر تفاهم می‏ کنند و به مسائل سیاسى و دینى گوش می ‏دهند که این مسأله بسیار ارزشمند است و همان طور که می ‏بینید، روز به روز هم بحمد اللَّه، رشد کرده و بر این جمعیت افزوده می ‏شود و هیچگاه تزلزلى در آن دیده نشده است.  صحیفه امام (ره) ج ۱۷، ص ۱۰۴
 
این برنامه انعکاس نماز جمعه که هر هفته در مصلی رشت که توسط آیت الله قربانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه رشت و امام های جمعه موقت برگزار می گردد و ضبط و پخش می نماید.
 
اين مراسم با شكوه الهى و اسلامى، كه هفته ای يكبار روزهاى جمعه انجام مي گيرد، آنقدر ارزش و اهميت دارد، كه خداوند متعال و رسول اكرم (ص) بارها مسلمانان را به شركت در آن، سفارش و ترغيب كرده و حتى سوره اى نيز در قرآن كريم به این نام نازل شده است و همچنین احادیث بسیاری نیز در این زمینه نقل شده از جمله رسول خدا (ص) نماز جمعه را «حج مساکین» دانسته و آنرا موجب آمرزش گناهان شمرده است.
 
نماز آدینه عنوان برنامه ای است از گروه معارف و مناسبت های اسلامی شبکه باران, از این رو شبکه باران با توجه به اهمیت نماز جمعه و لزوم بسط و گسترش فرهنگ نشأت گرفته فرهنگ قرآنی و سیاسی و اجتماعی هر هفته به ضبط دو خطبه همراه با موضوعات مختلف اجتماعی می پردازد.
 
" نماز آدینه " در روزهای یکشنبه بمدت 30 دقیقه از سیمای مرکز گیلان پخش می نماید.
 
سال تولید: 1393

تهیه کننده: جعفر علی اکبری

تدوین: رضا زارع

تصویربرداران: عباس زحمتکش، باقر یکتا

حمل و نقل: عبدالحسین یوسفی