جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

نمازجمعه رشت - نمایش محتوای خبر

 

 

نمازجمعه رشت

شناسه : 36168193

نماز جمعه رشت

آیت ا... قربانی در خطبه های دیروز گفت: انقلاب اسلامی منزلت و وجاهت مردم این سرزمین را به آنها بازگرداند و الگویی از جامعه ی اسلامی و انسانی را به جهانیان ارایه داد.
نماینده ی ولی فقیه در گیلان بر ضرورت حضور پرشور آحاد ملت در راهپیمایی یوم ا... 22 بهمن تاکید کرد و افزود: خلق حماسه ی ملی این روز مستلزم نقش آفرینی آحاد مردم برای حراست از آرمانهای امام و شهداست .
امام جمعه رشت با بیان اینکه نهضت امام خمینی رحمت ا... علیه پس از 15 سال زندان و تبعید با تکیه برحق و عدالت و باپشتیبانی ملت وفادار ایران اسلامی به پیروزی رسید اضافه کرد: آرمانهای والای انقلاب امروز الگوی بارزی برای ملت های مسلمان منطقه و آزادی خواهان جهان است که روز به روز دامنه ی آن وسیع تر هم می شود.
امام جمعه ی رشت همچنین در بخش دیگری از سخنان خویش خباثت اخیر گروه تروریستی – تکفیری موسوم به داعش را که یک خلبان اردنی را زنده در قفس آتش زدند ،محکوم کرد و گفت:اینگونه حرکات شنیع داعشی ها هیچ سنخیتی با آموزه های اصیل اسلامی ندارد بلکه نسخه ای صهیونیستی – انحرافی است که برای بدنام کردن اسلام اصیل در منطقه به راه افتاده و هرچه زودتر باید ریشه کن شود.
نماینده ی ولی فقیه در گیلان در ادامه از به تعویق افتادن پرداخت تسهیلات بهزراعی چایکاران گلایه کرد و گفت: مسوولان دولتی به اتحادیه های چایکاران دستورداده اند یک صندوق تعاونی تشکیل دهند تا تسهیلات بهزراعی در آن واریز شود ،اما تشکیل چنین صندوقی حداقل 2 ماه زمان نیاز دارد که در این صورت تسهیلات بهزراعی نمی تواند دردی از مشکلات چایکاران دوا کند .
آیت ا... قربانی از رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور خواست برای تسریع در روند اعطای تسهیلات بهزراعی چایکاران اقدامات عاجلی انجام دهد ./م
منبع : خبرگیلان