رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

نظارت بر کیفیت، کمیت و قیمت کالاها با اجرای طرح ضیافت - نمایش محتوای خبر

 

 

نظارت بر کیفیت، کمیت و قیمت کالاها با اجرای طرح ضیافت

شناسه : 135170576

نظارت بر کیفیت، کمیت و قیمت کالاها با اجرای طرح ضیافت

رشت - ایرنا - رییس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به آغاز اجرای طرح ضیافت ویژه ماه مبارک رمضان گفت: در این طرح بر کیفیت، کمیت و قیمت کالاها، به صورت دقیق و با جدیت نظارت ویژه می شود.

 

محمد درویش کردار عصر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نیروی انتظامی ، تعزیرات ، جهاد کشاورزی ، استاندارد ، دانشگاه علوم پزشکی ، اتاق اصناف و اتحادیه های مربوطه و انجمن های حمایت از حقیق مصرف کنندگان از جمله دستگاه های شرکت کننده در اجرای این طرح هستند.

وی تمرکز اقدامات نظارتی و بازرسی سازمان و همچنین بازرسان اتاق اصناف را در زمینه کالاهای پرمصرف و با تقاضای بیشتر عنوان و اضافه کرد: اکیپ های ویژه بازرسی بر عرضه کالاهایی همچون فرآورده های لبنی، نان، حبوبات، مواد پروتئینی ، سبزیجات و میوه، زولبیا و بامیه و رشته خشکار، خرما و سایر کالاهای اساسی دیگر نظارت دقیق خواهند داشت.

وی با بیان این که در حال حاضراز نظر تامین و فراوانی کالا مشکلی در بازار وجود ندارد، افزود: علاوه بر موارد نظارتی یاد شده ، آمار موجودی کالا در بازار نیز توسط دستگاه های نظارتی مربوطه رصد می شود.

رییس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در ادامه از برپایی نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در استان از فردا ( بیست و هفتم خردادماه) خبر داد و افزود: در این نمایشگاه که به منظور تامین کالاهای مورد نیاز شهروندان راه اندازی می شود، اکیپ های بازرسی مستقر شده و کمیت، کیفیت و قیمت کالاهای مورد نظر را مورد بارزرسی و پایش قرار می دهند.

درویش کردار ادامه داد: همچنین برای اثربخشی اقدامات نظارتی گشت های مشترک با همکاری تعزیرات حکومتی ، اداره کل دامپزشکی، معاونت غذا و دارو و اداره کل استاندارد در ایام تعطیل و غیر اداری کشیک های ویژه دارند.
وی با بیان این که رسیدگی به شکایات و گزارش مردمی در این ایام به عنوان اولویت ویژه تلقی می شود ، تصریح کرد: تلاش می کنیم در اسرع وقت گزارشات دریافتی را مورد رسیدگی قرار دهیم و موارد تخلف با تشکیل پرونده برای صدور حکم طی مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی منعکس می شود.
درویش کردار در ادامه تصریح کرد: همچنین ستادهای خبری این سازمان و ادارات تابعه با شماره 124 کما فی سابق آماده دریافت گزارشات و شکایات مردمی می باشند .
طرح تشدید نظارت و پایش بازار ویژه ماه مبارک رمضان ( طرح ضیافت) از بیست و پنجم خردادماه شروع شده و تا سی ام تیرماه ادامه دارد.
نخستین روز ماه مبارک رمضان امسال، مصادف با بیست و هشتم خردادماه جاری است.