جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

نشست کارگروه هماهنگی مناسب سازی مکان های دولتی گیلان - نمایش محتوای خبر

 

 

نشست کارگروه هماهنگی مناسب سازی مکان های دولتی گیلان

شناسه : 138301160

نشست کارگروه هماهنگی مناسب سازی مکان های دولتی گیلان

معاون امورعمرانی استانداری از مناسب سازی حدود 37 در صد از مکان های دولتی گیلان برای تردد بهینه ی معلولان و افراد ناتوان خبر داد.
حجت شعبان پور در هجدهمین نشست کارگروه هماهنگی و پیگیری مناسب سازی گیلان در رشت  گفت: این آمار از طریق بازدید میدانی کارشناسان بهزیستی از ساختمان های دولتی وبانک های استان به دست آمده است و تلاش داریم تعداد این مکان ها را تا پایان امسال به 60 درصد برسانیم. 
معاون امور عمرانی استانداری با اشاره به ضرورت اولویت بندی فضاهای عمومی و دولتی برای مناسب سازی بویژه پیش بینی رمپ های تردد معلولان افزود: سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان با همکاری شهرداری های سراسر استان بر روند مناسب سازی در مکان های تجاری و خصوصی پرتردد نیز نظارت می کنند.
در ادامه ی این نشست گزارشی از روند مناسب سازی ساختمان های دولتی – بانک ها و اماکن تفریحی – مذهبی و گردشگری استان ارایه و بر لزوم اتخاذ تدابیر لازم جهت اطلاع رسانی بهینه ی افراد ناشنوا و نابینا از طریق رسانه ی استانی تاکید شد.اضافه می کنم نخستین نشست کارگروه هماهنگی و پیگیری مناسب سازی گیلان بهمن ماه 1386 برگزار شد و این کارگروه در یکسال گذشته 6 نشست داشته است.
 
منبع :خبرگیلان