جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

نشست کارگروه ارتباطات و فن آوری اطلاعات گیلان - نمایش محتوای خبر

 

 

نشست کارگروه ارتباطات و فن آوری اطلاعات گیلان

شناسه : 317724824

نشست کارگروه ارتباطات و فن آوری اطلاعات گیلان

گیلان باید جایگاه اصلی خود را در حوزه دولت الکترونیک و فن آوری اطلاعات پیدا کند.
استاندار در نشست کارگروه ارتباطات و فن آوری اطلاعات گیلان گفت : اکنون در حوزه آی تی رتبه ی دوازدهم کشور به استان اختصاص دارد و باید تلاش شود تا گیلان جایگاه برتر بهتری در این زمینه پیدا کند.
استاندار در این نشست با بیان اینکه در حال حاضر ۲۰۰ نوع خدمت در دفاتر خدمات دولت الکترونیک به شهروندان گیلان ارایه می شود تصریح کرد : میانگین کشوری  در این حوزه ۳۷۸ نوع خدمت الکترونیک است که مدیران دست اندر کار گیلان باید جدیت لازم را برای نیل به اهداف مطلوب داشته باشند.
محمدعلی نجفی در ادامه از هدف گذاری شرکت مخابرات گیلان برای واگذاری فقط ۱۹ هزار خط تلفن ثابت شهری و روستایی در سال ۹۵ انتقاد کرد و گفت : در حال حاضر ضریب بهره مندی تلفن ثابت در استان حدود ۴۰ درصد است و باید برای بهبود آن مصمم بود.
وی مخابرات استان را مکلف کرد برای امسال واگذاری حداقل ۳۰ هزار خط تلفن ثابت را هدفگذاری کند تا درصد بهره مندی شهروندان گیلانی از این زیرساخت به ۴۵ درصد برسد.
فرزاد توکلی مدیر کل ارتباطات و فن آوری اطلاعات گیلان نیز گزارشی از روند ارایه خدمات ارتباطی ، الکترونیکی و اینترنتی به مناطق شهری و روستایی استان ارایه کرد و گفت : از مجموع ۲هزار و ۶۰۰ روستای گیلان تنها ۶۹ روستا از امکانات ارتباطی لازم برخوردار نیستند که بهرمندی ساکنان این تعداد روستا مستلزم تامین اعتبارات ویژه است.
 
منبع : خبر گیلان