جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

نشست معاون توسعه و فناوری رسانه با استاندار گیلان - نمایش محتوای خبر

 

 

نشست معاون توسعه و فناوری رسانه با استاندار گیلان

شناسه : 369223271

استاندار گیلان در دیدار معاون رسانه ملی بر ضرورت به روز رسانی زیر ساخت های فنی صدا و سیما برای تقویت آموزشهای رسانه ای مقابله با کرونا تاکید کرد .
ارسلان زارع ، استاندار گیلان در دیدار معاون توسعه و فناوری رسانه سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با قدردانی از تلاش‌های ارزنده رسانه ملی و استانی در راستای مقابله با کرونا ، گفت: اطلاع رسانی و آگاهی بخشی‌های گسترده صدا و سیما نقش موثری در پیشگیری از شیوع ویروس منحوس کرونا و نیز تقویت همراهی‌های مردم داشته است. وی افزود: بر اساس ارزیابی وزارت بهداشت، استان گیلان در رعایت دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی و مراقبتی، پیشرو است که فرهنگ و فهم بالای مردم و پیشینه غنی آنان و اطلاع رسانی مطلوب و درخور تحسین صدا و سیمای مرکز گیلان، بسیار کمک کننده بود.
استاندار گیلان با اشاره به اینکه در اجرای طرح فاصله گذاری فیزیکی مردم به ضرورت فراگیری آموزش‌های دیجیتال بیش از گذشته پی بردند، گفت: برای استمرار این فعالیت‌ها، لازم است زیرساخت‌ها، تقویت و پوشش حداکثری برنامه‌های مدنظر ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا مدنظر باشد. زارع  رتبه هشتم گیلان در حوزه زیرساخت‌های صدا و سیما را قابل ارتقاء و جزو انتظارات مردم عنوان و تصریح کرد: استان گیلان به واسطه اینکه جزء اولین‌ها بوده، باید در این حوزه نیز برتر باشد.
او  به وجود برخی کاستی‌ها در نقاط مرزی برای دریافت سیگنال شبکه‌های صدا و سیما اشاره کرد و گفت:  با تعامل میان صدا و سیما و استانداری این مشکل برطرف شود .
استاندار گیلان یکی از دستاورد‌های نظام و دولت را تقویت شرکت‌های دانش بنیان اعلام  و ابراز امیدواری کرد با بهره‌گیری از ظرفیت این شرکت‌ها بیش از گذشته شاهد ارتقاء زیرساخت‌های صدا و سیما باشیم. وی در ادامه خاطر نشان کرد اعتماد مردم به رسانه ملی یک دستاورد ارزشمند اجتماعی بزرگ است که باید حفظ شود.
در این دیدار رضا علیدادی ، معاون توسعه و فناوری رسانه سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران نیز وجود همدلی و انسجام در استان و تلاش‌های صورت گرفته در ایام کرونا با هدایت استاندار گیلان را قابل تقدیر عنوان کرد و گفت: زیرساخت‌های استان گیلان در حوزه صدا و سیما در وضعیت خوبی قرار دارد، اما به دنبال شرایط ایده آل هستیم. وی افزود : دکتر باقرزاده از مدیران کل موفق در سطح  مراکز صدا و سیما می باشد و با انتصاب ایشان در صدا و سیمای مرکز گیلان اتفاقات خوبی در حوزه ارتقاء سطح کمی و کیفی رسانه استانی رقم خورده است. معاون توسعه و فناوری رسانه با اشاره به اینکه گیلان در بستر دیجیتال جزو استان‌های پیشروست، افزود: باتوجه به سطح بالای فرهنگ این خطه، پوشش حداکثری رسانه‌ای یک الزام است و تمام اهتمام خود را در کمک به توسعه و پیشرفت این استان بکار می‌گیریم.