جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

نشست مدیرکل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان و معاونین با مدیر کل صدا و سیمای استان - نمایش محتوای خبر

 

 

نشست مدیرکل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان و معاونین با مدیر کل صدا و سیمای استان

شناسه : 339584182

نشست مدیرکل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان و معاونین با مدیر کل صدا و سیمای استان

علیزاده مدیرکل سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری گیلان به همراه معاونین با مهندس ظهیری مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان طی نشستی گفتگو کردند.
در این نشست که با هدف توسعه همکاریهای دوجانبه فرهنگی و تحقق مبانی اقتصاد مقاومتی از طریق بهره گیری از ظرفیتهای فرهنگی و طبیعی گیلان برگزار شد، علیزاده ضمن تقدیر و تشکر از صدا و سیمای استان ،اقدامات رسانه ملی و استانی را در زمینه معرفی جاذبه های تاریخی و گردشگری مثبت ارزیابی کرد و گفت: استان گیلان در بحث گردشگری ،میراث فرهنگی و صنایع دستی دارای ظرفیتهای قابل توجهی است و صدا و سیما در تحقق توسعه گردشگری در این استان اعتبار ماست و رویکردی مثبت بوده که با تعامل بیشتر و ایجاد کمیته کاری مشترک در این زمینه به اهداف توسعه گردشگری و اقتصادی استان دست می یابد. وی با تاکید براینکه توسعه گردشگری با سرعت در گیلان در حال پیشرفت است اظهار داشت : پتانسیل مناطق  و رویدادهای فرهنگی و گردشگری استان نیازمند معرفی به شیوه ای هنرمندانه است   و هرچه این معرفی تاثیرگذار تر باشد در جهت  توسعه بخش گردشگری داخلی گامی موثر محسوب می شود. وی همچنین از آمادگی کامل میراث فرهنگی و گردشگری گیلان در زمینه تولید برنامه هایی با مضامین فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری در رسانه استانی خبر داد و افزود: با توجه به نزدیک شدن به ایام نوروز ،نیازمند گسترش تعاملات اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری گیلان با صدا و سیمای مرکز استان برای معرفی قابلیتهای استان هستیم.
مهندس ظهیری مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان در این نشست با اشاره به اهمیت میراث فرهنگی و گردشگری و تاریخی استان و تاکید برحمایت عمومی از این میراث رونق صنعت گردشگری را یکی از مهم ترین ابعاد تحقق اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: داشته های گیلان در این عرصه می تواند با بهره گیری از ظرفیتهای تولید داخلی ارمغان آور رونق و شکوفایی در استان باشد و جذب سرمایه گذاران و ایجاد مجموعه های رفاهی می تواند در  جذب توریست و ماندگاری آن تاثیرگذار باشد  . وی  افزود: رسانه ملی در استان این آمادگی را دارد تا در قالب همکاریهای مشترک حامی فعالان صنعت گردشگری و اطلاع رسانی به گردشگران باشد . مدیرکل صدا و سیمای استان در ادامه گفت: ظرفیتها و توانمندیهای گیلان در میراث فرهنگی،صنایع دستی و شاخه های دیگرباید در عرصه ملی و بین المللی معرفی گردد و تفاهم نامه مشترک همکاری برای تولید آثار رسانه ای از جمله اهدافی  است که باید به آن دست یابیم.
قمی سرمایه گذار بزرگ این عرصه نیز در این نشست صنعت گردشگری را یک صنعت هنر دانست  با تاکید بر استفاده از سنتهای محلی گیلان گفت : باید با تهیه و تولید برنامه های پر بیننده در جذب سرمایه گذار داخلی تلاش کنیم.