جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

نشست صمیمی معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با مدیران صدا و سیمای مرکز گیلان - نمایش محتوای خبر

 

 

نشست صمیمی معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با مدیران صدا و سیمای مرکز گیلان

شناسه : 346530187

نشست صمیمی معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با مدیران صدا و سیمای مرکز گیلان

 
معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور طی نشست صمیمی با مدیران  صدا و سیمای گیلان بر لزوم حمایت از تولید آثار و برنامه های فاخر در صدا و سیما تاکید کرد.
رییس سازمان برنامه و بودجه کشور رسیدن به توسعه پایدار را بدون در نظر گرفتن ابعاد فرهنگی غیرممکن دانست و گفت : نگاه ویژه به فرهنگ باتوجه به ارزشها و بایدها و نبایدهای جامعه اسلامی از اصول دستیابی به توسعه پایدار است.
دکتر محمدباقر نوبخت فرهنگ را به عنوان یکی از اصول ، ابعاد و اهداف توسعه هر جامعه حائز اهمیت عنوان و خاطرنشان کرد : با توجه به ابعاد گسترده فرهنگی ، تاثیرگذارترین و اصلی ترین بعد فرهنگ ، هنر و رسانه به ویژه تلویزیون و سینما است.
وی با اشاره به اهمیت تولید برنامه ها ، سریال ها و فیلم های فاخر و ارزشمند در صدا و سیما ، افزود : دولت علاوه بر سهم 1000 میلیارد تومانی صدا و سیما از بودجه سالیانه ، حمایت های لازم را از ساخت و تولید برنامه های فاخر در صدا و سیما خواهدداشت. 
رییس مرکز سیمای استان های معاونت امور استان های صدا و سیما نیز با اشاره به امضای قرارداد ساخت سریال بلند و طولانی در گیلان گفت : سریال 300 قسمتی مادر سوجان به کارگردانی و نویسندگی فریدون حسن پور قرار است در گیلان ساخته شود.
سیدعباس فاطمی با اشاره به نگاه رسانه ای صدا و سیما به ویژه معاونت امور استان ها به توسعه استانی و حمایت از ساخت برنامه ها و سریال های فاخر و ارزشی گفت : شرایط  و ظرفیت بالای گیلان برای نگاه ویژه داستانی به فرهنگ و تاریخ این خطه ، برای تولید سریال های طولانی ، فضای مناسبی ایجاد کرده است.
حسن ظهیری ، مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان نیز در این نشست بااشاره به ظرفیت بالای این مرکز ، گفت : صدا و سیمای مرکز گیلان به دلیل برخورداری از نیروی انسانی متخصص ، مجرب و توانمند در کنار ظرفیت های قابل ارائه در سطح ملی و حتی بین المللی توانمندی بالایی در تولید آثار فاخر دارد که به توجه و حمایت جدی دولتمردان و مسوولان نیاز دارد.
 
دکتر نوبخت ،معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور همچنین با حضور در برنامه « مهتاب شبان» در خصوص هفته دولت گفتگو کرد.