رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

نشست رییس خبرگزاری سازمان صدا و سیما با مدیرکل صدا و سیمای گیلان - نمایش محتوای خبر

 

 

نشست رییس خبرگزاری سازمان صدا و سیما با مدیرکل صدا و سیمای گیلان

شناسه : 196703339

نشست رییس خبرگزاری سازمان صدا و سیما با مدیرکل صدا و سیمای گیلان

سید مهدی رییس خبرگزاری سازمان صدا و سیما با دکتر طلوعی مدیرکل  صدا و سیمای مرکز گیلان دیدار و گفتگو کرد .
رییس خبرگزاری سازمان صدا و سیما در این نشست با اشاره به اینکه خبر استان ها آینه فرصتهای استانی برای توسعه ملی است گفت : همکاران تلاشگر خبر مراکز با امکاناتی به مراتب کمتر از واحدهای ستادی در ایفای وظایف سنگین تان موفق عمل می کنند . سید مهدی باتشریح دلایل شکل گیری خبرگزاری صدا و سیما افزود: مزیت های نسبی خبرگزار ی صدا و سیما از جمله بهره مندی از صوت و تدوین و نیز پراکنش گسترده و احدهای خبرگیری این خبرگزاری در جای جای کشور توانمندی های بزرگی را برای تبدیل شدن خبرگزاری صدا و سیما  به بزرگ ترین و مهم ترین خبرگزاری منطقه فراهم کرده است.
دکتر طلوعی مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان نیز با اشاره به اهمیت مقوله اطلاع رسانی و خبر در توسعه همه جانبه استانها گفت : خبر با هدایت افکار عمومی و بیان چالشها و توانمندی های حوزه خبری نقشی بی بدیل در افزایش مشارکت عمومی در مسایل اجتماعی و ارتقای جامعه پذیری دارد . وی گفت : تقویت فنی و محتوایی خبر و بکارگیری نیروهای انسانی ماهر و متخصص ، افق روشن تری را در حوزه اطلاع رسانی سریع، دقیق و صحیح خواهد گشود.
در پایان این دیدار رییس خبرگزاری سازمان صدا و سیما با حضور در جمع همکاران معاونت خبر گیلان ضمن قدردانی از زحمات این همکاران، اهداف شکل گیری خبرگزاری صدا و سیما و الزامات و وظایف آن را تشریح کرد . توجه به تولید خبر انحصاری ، توجه به تولید خبر کامل (متن و حاشیه ) ، توجه جدی به سرعت و صحت  خبر ، تشریح جزییات گزارشهای خبری و ویژه ، تاکید بر استاندارد سازی بولتن های خبری ، توجه به مردم  در فرآیند بستن کنداکتور و پرهیز از شهرت محوری و توجه جدی به اصل چند پیشگی همکاران خبر مراکز از مهمترین تاکیدات رییس خبرگزاری صدا و سیما در جمع همکاران خبر گیلان بود .