حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۳۱ خرداد ۱۳۹۷

نشست خبری مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان با اصحاب رسانه این استان - نمایش محتوای خبر

 

 

نشست خبری مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان با اصحاب رسانه این استان

شناسه : 341997797

نشست خبری مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان با اصحاب رسانه این استان

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز گیلان ،مهندس ظهیری مدیرکل مرکز امروز در جمع اصحاب رسانه با اشاره به تولید ویژه برنامه های نوروزی در شبکه استانی باران گفت : صدا و سیمای مرکز گیلان با تولید 2 برنامه شاخص در حوزه سیما با نامهای بنفشه گل و تی تی ناز و 3 ویژه برنامه در حوزه صدا به نامهای آلاچیق ،همیشه بهارو بنفشه گل در نوروز امسال مهمان خانه های گیلانیان خواهد بود . 
حسن ظهیری با بیان اینکه پخش روزانه بخشی از ویژه برنامه های نوروز از شبکه بین المللی جام جم و پخش کلیپ 7 دقیقه ای معرفی توانمندی های گردشگری گیلان از چند شبکه سراسری از دیگر برنامه های شبکه باران است گفت : این ویژه برنامه ها در همه 13 روز تعطیلات پخش می شود . 
وی گزارشی از عملکرد یک ساله صدا و سیمای مرکز در سال 95 هم ارائه کرد و افزود : درخشش هنرمندان و همکاران صدا و سیمای مرکز گیلان در جشنواره های ملی و بین المللی با آثاری فاخر در بخشهای مختلف رادیویی و تلویزیونی از جمله موفقیتهای مرکز در سال 95 است.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان با اشاره به گسترش فضاهای مجازی گفت : رسانه استانی با راه اندازی دو کانال تلگرامی در معاونتهای خبر و سیما سعی می کند تا اخبار و اطلاعات درست را در کوتاه ترین زمان در اختیار کاربران قرار دهد. 
حسن ظهیری افزود : متاسفانه آسیبهای فضای مجازی به ویژه در حوزه خانواده و روابط اجتماعی افراد نگران کننده است که رسانه های مکتوب ،دیداری و شنیداری می توانند در کاهش این آسیبها موثر باشند.
وی با اشاره به اینکه نظر سنجی ها نشان می دهد اقبال عمومی مردم از برنامه های صدا و سیمای مرکز گیلان خوب است گفت : بر اساس نظر سنجی ها فیلم و سریال 71 درصد ،کلیپ های موسیقی و تصویری 39 درصد و مستند 13 درصد به ترتیب بیشترین مخاطبان برنامه های رسانه استانی را به خود جذب کردند.
وی همچنین پر مخاطب ترین برنامه های شبکه باران را بر اساس انتخاب مردم در حوزه سیما به ترتیب مهتاب شبان ،خانه مهر و لوجنک اعلام کرد و افزود : در حوزه صدا هم بر نامه گیلانه ،5 ترانه و شهر ما بیشترین مخاطب را داراست. 
مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان در ادامه با بیان اینکه بر اساس نظر سنجی ها  75 درصد مردم گیلان بخشهای خبری رادیو و تلویزیون را دنبال می کنند اعلام کرد : در تعطیلات نوروزی آخرین اطلاعات و رویدادهای استان در یک بخش تلویزیونی و یک بخش رادیویی در اختیار شهروندان و مسافران قرار می گیرد.
حسن ظهیری به در پیش بودن انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و ریاست جمهوری نیز اشاره کرد و گفت : برای برپایی هرچه بهتر انتخابات سال آینده و حضور حماسی مردم در این رویداد سیاسی-اجتماعی مهم ویژه برنامه هایی تولید و پخش خواهد شد.