جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۹ فروردین ۱۳۹۹

نرخ بیکاری در گیلان به 10 درصد رسید - نمایش محتوای خبر

 

 

نرخ بیکاری در گیلان به 10 درصد رسید

شناسه : 151033849

نرخ بیکاری در گیلان به 10 درصد رسید

استاندار گیلان گفت: بهار امسال نسبت به بهار سال گذشته شاهد کاهش چشمگیر نرخ بیکاری در گیلان هستیم.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه گیلان، محمدعلی نجفی امروز در جلسه کارگروه اشتغال استان که در سالن الغدیر استانداری گیلان برگزار شد، گفت: در حال حاضر میانگین نرخ بیکاری در استانها 10.8 درصد است و گیلان امسال توانسته است خود را به 10 درصد برساند و از میزان میانگین بیکاری کشور پایین‌تر بیاید.
وی اضافه کرد: در سال 91 نرخ بیکاری گیلان 15.5 و در سال 92 به میزان 13.6 و در سال گذشته 13.1 بوده است، خوشبختانه در بهار امسال نسبت به بهار سال گذشته شاهد کاهش چشمگیری بوده است.
استاندار گیلان ادامه داد: فضای خوب کسب و کاری که در گیلان ایجاد شده است باید ادامه یابد و وضعیت بهتر هم شود.
وی رتبه گیلان را در بین استان‌های کشور در بخش اشتغال دوازدهم عنوان کرد و گفت: با فضای جدیدی که در کشور ایجاد شده و موفقیت‌هایی که سرداران دیپلماسی بدست آورده‌اند رسالت ما نیز سنگین‌تر شده است.
نجفی خاطرنشان کرد: لازم است بانک‌ها برای حمایت از بخش تولید و اشتغال به ثبت اسامی بسنده نکنند و امسال هم حمایت خوبی از این بخش‌ها داشته باشند.
وی از بانک‌های استان خواست تا برای طرح‌های نیمه تمام صنعتی پیشنهاداتی ارائه دهد تا صاحبان این طرح‌ها بتوانند وام بگیرند و واحدهایشان را به بهره‌برداری برسانند.
وی درخصوص تولید اشتغال در بخش کشاورزی استان گفت: هنوز از ظرفیت‌های بالای بخش کشاورزی برای توسعه اشتغال استان به طور کامل استفاده نشده است.
استاندار گیلان افزود: فرش دستبافت گیلان توانسته تحول چشمگیری در ایجاد اشتغال استان فراهم کند و توجه به احیای نوغانداری در گیلان این بخش را به دوران طلایی‌اش باز می‌گرداند.
وی در ادامه به برداشت اولین خوشه‌های طلایی برنج در گیلان اشاره کرد و گفت: امسال ما در تولید برنج کاهش محصول نداریم و واردکنندگان طمع نکنند تا بیش از نیاز کشور برنج خارجی به کشور وارد کنند.