جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

نخستین گردهمایی امامان جمعه درسال 94 - نمایش محتوای خبر

 

 

نخستین گردهمایی امامان جمعه درسال 94

شناسه : 119094994

نخستین گردهمایی امامان جمعه درسال 94

نماینده ولی فقیه در گیلان دیروز در نخستین گردهمایی امامان جمعه استان در سال 94 که در رودبار برگزارشد از علما و روحانیان خواست مطالعه شان را بیشترکنند وعلم شان را در اختیار مردم قراردهند.
آیت الله قربانی با بیان اینکه مسئولیت ائمه جمعه به عنوان نگهبانان ارزش های اسلامی مسئولیتی بسیار سنگین است گفت: امامان جمعه  فقط به بیان مسائل سیاسی دربین مردم اکتفا نکنند بلکه فرهنگ اسلامی را که دشمنان از طریق شبکه های ماهواره ای مورد تهاجم قرار داده اند را بیشتر تبیین وتبلیغ کنند.
وی با تاکید براینکه علما وروحانیان باید با عمل شان مردم را به پایبندی به ارزش های اسلام و انقلاب رهنمون کنند خاطرنشان کرد: حرکات و سکنات روحانیان باید طوری باشد که جوانان را به رعایت اصول اسلامی راغب ترو باورهای دینی شان را تقویت کند.
نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به قدمت تاریخی و وجود عالمان دینی در رودباراظهار داشت: این دیار خاستگاه بزرگان وعالمانی چون حاج شیخ رفیع خورگامی است که برای نشر ارزش های اسلامی  تلاش زیادی کرد.
استاندار گیلان نیز در نخستین گردهمایی امامان جمعه گیلان  در سال 94گفت: تربیون نماز جمعه فرصتی خوبی برای تبیین دستاوردهای نظام و دولت است.
محمد علی نجفی با قدردانی از امامان جمعه در همراهی با مسولان برای حل مسایل و مشکلات مردم ازآنان خواست دستاوردهای دولت به ویژه در زمینه سیاست خارجی و اقتصادی را بیشتر به اطلاع مردم برسانند.
وی تصریح کرد: با همکاری ائمه جمعه، گیلان به موفقیت های مختلفی دست یافته است که نقطه عطف آن حضور پرشکوه و نمایش بزرگ همدلی و همزبانی مردم در سفراخیر رییس جمهور به گیلان بود.
استاندار گیلان افزود: تمام تلاش خود را به کار می گیریم تا مصوبات این سفر اجرایی شود.
محمد علی نجفی به نامگذاری سال 94 به نام دولت و ملت، همدلی و همزبانی  از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: متاسفانه در برخی ازتربیون ها جملات تند و غیر منصفانه ای علیه دولت مطرح می شود که از ائمه جمعه می خواهیم با توجه به اندیشه های رهبر معظم انقلاب در حمایت از دولت ودر پاسخ به این انتقادات دستاوردهای نظام و خدمتگذران ملت را بیشتر تشریح کنند.
وی به موفقیتهای دولت در بخش سیاست خارجی هم اشاره کرد وافزود: امروز فرزندان ملت دردولت با هدایت های عالمانه رهبر معظم انقلاب گام های بزرگی را برمی دارند که جای قدردانی دارد.
استاندار گیلان گفت: متاسفانه در کنار این حرکت های بزرگ عده ای به گونه ای القاء می کنند که انگار فرزندان کشوردیگری با دشمنان ملت در حال مذاکره اند و قصد دارند عزت ملت ما را برباد دهند.
محمد علی نجفی افزود: ائمه جمعه می توانند بر اساس اندیشه های رهبر معظم انقلاب درخصوص مذاکرات هسته ای در تریبون ها انتقادات غیرمنصفانه را خنثی کنند.
وی به در پیش بودن انتخابات خبرگان رهبری و مجلس در پایان سال اشاره کرد وگفت: شایسته است در چنین سالی همدلی و همزبانی را با توجه به فرمایشات رهبر انقلاب تقویت کنیم.
استاندار گیلان به موفقیت های دولت در گیلان همچون بهبود فضای کسب و کار، آرامش و امنیت برتر در میان استان ها، کمتر بودن میانگین تورم از تورم کشور اشاره کرد و تصریح کرد: دولت در حوزه عمرانی در سال 91، 11 هزار میلیارد تومان در سال 92، 32 هزار میلیارد تومان و در سال 93، 33 هزار میلیارد تومان هزینه کرد که یکی از آثار آن شتاب گرفتن اجرای پروژه های بزرگ عمرانی در گیلان بود.
محمدعلی نجفی با اشاره به بهبود وضعیت صادرات در گیلان گفت: دولت اجازه نمی دهد ثبات اقتصادی بر هم بخورد، از این رو به شدت به دنبال کنترل تورم است.
حجت الاسلام والمسلمین اسلامی نژاد رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گیلان هم از امامان جمعه خواست راهکارهای تحقق شعار همدلی و همزبانی، مبارزه جدی با قاچاق کالا واستفاده از کالاهای ایرانی را در خطبه های نماز جمعه بیشتر مد نظر قرار دهند.
حجت الاسلام والمسلمین داوودی امام جمعه رودبار نیز با اشاره به 414 شهید رودبار گفت: رودبار زادگاه شهیدانی همچون شهید یونس رودباری نخستین شهید گیلانی نهضت امام راحل است و این وظیفه روحانیان برا تقویت باورهای دینی جوانان این شهرستان بیشتر می کند.
هریک از امامان جمعه گیلان نیز نظرات شان رادر خصوص مسائل فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی بیان کردند.
در ادامه نخستین گردهمایی امامان جمعه گیلان پس از گزارش مدیر کل کتابخانه های استان در مورد وضعیت کتاب و کتابخوانی، لوح تقدیر دبیر کل نهاد کتابخانه های عمومی کشور به آیت الله قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان به دلیل ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی اهدا شد.
منبع : خبرگیلان