رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

نخستین سفر استانی سازمانی معاون منابع مالی و سرمایه انسانی سازمان صدا و سیما به مرکز گیلان - نمایش محتوای خبر

 

 

نخستین سفر استانی سازمانی معاون منابع مالی و سرمایه انسانی سازمان صدا و سیما به مرکز گیلان

شناسه : 355377936

نخستین سفر استانی سازمانی معاون منابع مالی و سرمایه انسانی سازمان صدا و سیما به مرکز  گیلان
مهندس شهریاری معاون منابع مالی و سرمایه انسانی و هیات همراه در نخستین سفر استانی سازمانی خود پس از نشست  با  مدیرکل ومعاونان مرکز از بخشهای مختلف مرکز بازدید کردند . 
در این نشست عمده ترین اولویت ها و مهمترین ظرفیتهای رسانه ی استانی در حوزه ی تولید محتوا و تقویت فرهنگ بومی مورد بررسی قرار گرفت. به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز گیلان ،  معاون منابع مالی رسانه ملی در این نشست با اشاره به پیشینه ی غنی فرهنگی و تاریخی و توانمندی های متنوع استان در ابعاد انسانی و هنری تصریح کرد: تقویت فرهنگ بومی و احیای ارزشهای منطقه ای  از مهمترین رسالت رسانه های استانی است که با حمایت همه جانبه ی مسوولان رسانه ملی محقق می شود . مهندس شهریاری با اشاره به فراز و نشیب های اقتصادی اخیر در جامعه و محدودیتهای مالی مشهود در نظام اداری کشور بر ضرورت صرفه جویی در روند هزینه کرد منابع مالی و تعیین اولویت های فرهنگی و برنامه سازی در رسانه های استانی تاکید کرد و افزود: مجموعه ی مدیران و دست اندر کاران تولید محتوا در رسانه ملی امروز تلاش خود را برای بهره گیری از فرصت ها در شرایط سخت مالی معطوف داشته اند تا در بستر تعامل و همدلی نیل  به اهداف مطلوب محقق شود . 
مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان نیز در این نشست گزارشی از روند برنامه سازی در سه حوزه صدا،سیما و خبر ارایه وگفت : صدا و سیمای مرکز گیلان به طور 24 ساعته فعالیت می کند و در هرم تولید جز 5 مرکز برتر است و به عنوان قطب تولید فیلم و سریال در کشور شناخته شده است. مهندس ظهیری جایگاه این رسانه استانی را درتولید آثار نمایشی تشریح کرد و گفت: سیمای مرکز گیلان تله فیلمهای بسیاری تولید کرده و تولید و پخش 7 تله فیلم را در یک سال و در سال گذشته نیز تولید سریال خانه پدری 1و2،جایزه 1و2 و ملاحت را در کارنامه کاری خود دارد . وی افزود : تولید سریال 26 قسمتی «گنج راه شیری» با محوریت سرگذشت  منجم گیلانی دیلمی از منجمان و ریاضی دانان بنام ایران در قرن پنجم هجری نیز در اسفند 96 با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس رسانه ملی کلید خورد و تا شهریور ماه امسال نیز بخش عمده ی تصویر برداری این سریال به پایان می رسد که پس از تدوین و آماده سازی از شبکه های سراسری پخش خواهد شد. وی میزان هزینه کرد این سریال را با اعتبار استانی و سازمانی حدود 4 میلیارد تومان اعلام کرد . در پایان این نشست مهندس شهریاری معاون منابع مالی  و سرمایه انسانی رسانه ملی از مراحل ساخت و تجهیز ساختمان جدید صدا و سیمای مرکز گیلان و سریال « گنج راه شیری »  بازدید کرد.