جهش تولید | پنج‌شنبه، ۶ آذر ۱۳۹۹

نخستین اجلاس استانی نماز و نقش آن در کاهش آسیب های اجتماعی در رشت - نمایش محتوای خبر

 

 

نخستین اجلاس استانی نماز و نقش آن در کاهش آسیب های اجتماعی در رشت

شناسه : 319708379

نخستین اجلاس استانی نماز و نقش آن در کاهش آسیب های اجتماعی در رشت

نخستین اجلاس استانی نماز در سال  در گیلان و نقش آن در کاهش آسیب های اجتماعی امروز در رشت برگزار شد.
نماینده ولی فقیه در گیلان در این اجلاس 3 ساعته اهمیت نماز از منظر قرآن کریم و نقش آن در پیشگیری از انواع آسیب های فردی ، فرهنگی و اجتماعی تشریح  و تبیین شد. 
نماینده ولی فقیه در گیلان در این نشست با بیان اینکه ریشه بسیاری از مشکلات اجتماعی و فرهنگی  نتیجه  غفلت از خدا  و دین است گفت : اقامه فریضه مهم نماز نقش مهمی در کاهش این مشکلات دارد.
آیت الله قربانی همچنین تامل در روح نماز و حضور قلب هنگام اقامه آن را ضروری دانست و افزود : طبق نص صریح قرآن کسانی که نماز را با خضوع و خشوع اقامه کنند رستگارند.
وی به اهمیت اقامه نماز اول وقت و جماعت اشاره کرد و گفت : دست اندرکاران فرهنگی باید با اجرای برنامه ها و طرح های جذاب زمینه حضور بیشتر جوانان را در نمازجماعت فراهم کنند، چرا که این قشر بیش از دیگر اقشار جامعه در خطر شبیخون فرهنگ مبتذل غرب قرار دارند.
استاندار هم در این نشست  بر لزوم توجه جدی به فریضه عبادی نماز در دستگاه های دولتی تاکید کرد و گفت : ورود سالانه بیش از  ۳۰ میلیون گردشگر به مناطق مختلف استان اقتضاء می کند ساز و کار لازم برای انجام فرایض دینی به ویژه نماز جماعت در کنار اماکن گردشگری بیشتر فراهم شود.
محمدعلی نجفی همچنین بر لزوم جذب حداکثری جوانان در برنامه های فرهنگی مساجد و پیوند هر چه بیشتر آنان با معنویات تاکید کرد و افزود : تحقق این هدف مهم در گرو ایجاد فضای صمیمی و معنوی در مساجد است. 
سعید دریسی معاون امور استان ها و روابط عمومی ستاد اقامه نماز کشور نیز نقش نماز در کاهش جرایم و آسیب های اجتماعی و فرهنگی را تبیین کرد و گفت : تجربه ۳۸ سال تاریخ انقلاب نشان داده هر زمان از تعالیم الهی بیشتر تاسی شود موفقیت ها افزایش  می یابد.
حجت الاسلام والمسلمین ابوطالب حجازی رییس ستاد اقامه نماز گیلان نیز به نقش تبلیغ در نهادینه شدن احکام اسلامی بویژه نماز اشاره کرد و گفت : آگاهی از کارکردهای معنوی نماز و نقش آن در سعادت زندگی دنیوی و اخروی از اولویت هایی ست که باید به نسل های جدید انتقال یابد.
در ادامه اجلاس استانی نماز از ۲۰ مدیر  و کارشناس فعال در امر اقامه نماز  در نهادهای دولتی و فعالان فرهنگی - رسانه ایی در این حوزه قدردانی شد.
رونمایی از پایگاه اینترنتی نماز استان به آدرس www.namaz.gilan.ir  پایان بخش این اجلاس بود.
منبع : خبر گیلان