رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

نجوای عاشورایی - نمایش محتوای صدا

 

 

نجوای عاشورایی

Loading the player...
بيان ماجراي عاشورا، فقط بيان يک خاطره نيست. بلکه بيان حادثه اي است که -همان طور که در آغاز سخن عرض شد - داراي ابعاد بي شماراست. پس، يادآوري اين خاطره، در حقيقت مقوله اي است که مي تواند به برکات فراوان و بيشماري منتهي شود.
لذا، شما ملاحظه مي کنيد که در زمان ائمّه، عليهم السّلام، قضيه ي گريستن و گرياندن براي امام حسين عليه السلام، براي خود، جايي دارد. مبادا کسي خيال کند که در زمينه ي فکر و منطق و استدلال، ديگر چه جايي براي گريه کردن و اين بحثهاي قديمي است! نه! اين، خيال باطل است. عاطفه به جاي خود و منطق و استدلال هم به جاي خود، هر يک سهمي در بناي شخصيت انسان دارد. خيلي از مسائل است که بايد آنها را با عاطفه و محبت حل کرد، و درآنها جاي منطق و استدلال نيست. شما اگر در نهضت هاي انبيا ملاحظه کنيد، خواهيد ديد وقتي که پيغمبران مبعوث مي شدند، در وهله ي اول که عده اي دور آنها را مي گرفتند، عامل اصلي، منطق و استدلال نبود.
به مناسبت ایام عزای آل الله ویژه برنامه  نجوای عاشورایی از رادیو گیلان با عاشقان حسینی هم ناله می شود. 
با فرا رسیدن ماه حزن و انده و شهادت حضرت ابا عبدالله الحسین (ع)، صدای مرکز گیلان در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ عاشورایی در بین جوانان و نوجوانان گیلانی  ویژه برنامه  نجوایی عاشورایی را به طور زنده درعصر روز تاسوعا و عاشورا از ساعت 16:00 به مدت 120 دقیقه  تولید و پخش می کند. 
این برنامه در برگیرنده بخش های همچون: کارشناسی مباحثی با موضوع عاشورا، معرفی کتاب، شعر عاشورایی، سخنرانی مذهبی، بیانات رهبری با موضوع عبرت های عاشورا، بیانات امام (ره) درباره قیام و حماسه عاشورا، احادیث با موضوع عاشورا و امام حسین، عزاداری،  مداحی و معرفی آداب و رسوم استان در عاشورا  پخش می شود. 
 
تاریخ تولید: 1394
تهیه کننده و نویسنده : مسعود محمدزاده
گوینده : احمد قدسی
گزارشگران: مریم شیرزاد، اکرم شاکری