سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

نجات دانشجویان کوهنورد گرفتار در مه، توسط هلال احمر - نمایش محتوای خبر

 

 

نجات دانشجویان کوهنورد گرفتار در مه، توسط هلال احمر

شناسه : 63983360

معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان از بازگشت گروه کوهنوردی دانشجویان دختر دانشگاه پیام نور آستانه اشرفیه در صبح امروز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه گیلان، محمد احمدی پور اظهار کرد: گروه کوهنوردی دانشجویان دختر دانشگاه پیام نور که به ارتفاعات للندیز ماسوله رفته بودند به علت شدت مه گرفتگی در ارتفاعات منطقه کوه بن که منطقه ای جنگلی بوده قادر به تشخیص مسیر حرکت نبودند که با همکاری گروه امدادی هلال احمر به سلامت شب گذشته نجات یافتند.

وی اظهار کرد:ساعت 20و  30 دقیقه شب گذشته گم شدن گروه هشتاد نفره دانشجویان دختر دانشگاه پیام نور به همراه 4 نفر مرد اعزامی هلال احمر آستانه اشرفیه به فرمانداری فومن اعلام و طی هماهنگی که فرماندار با این معاونت انجام داد عملیات جستجو و انتقال این گروه کوهنوردی آغاز شد.

به گفته وی گروه امدادی هلال احمر با تجهیز امکانات و نیازمندیهایی چون آب،خرما و بیسکویت خود را به گروه رسانده اما به دلیل خستگی و عدم دید کافی شب را در منطقه با روشن کردن آتش سپری و ساعت 5 و 30  دقیقه بامداد روز پنج شنبه به سمت پایین حرکت کردند.

معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان یادآور شد: این گروه  هیچ گونه آسیبی نداشته و تنها یک نفر دچار گرفتگی عضله شده بود.

احمدی پور ضمن تقدیر از گروه های امدادی شامل نیروی انتظامی،سپاه و بسیج یادآور شد: فرماندار نیز به همراه مسئولین شهرستان در تمام طول مدت امداد رسانی در ماسوله حضور داشته و لحظه به لحظه با هماهنگی معاون سیاسی استاندار پیگیر این موضوع بوده است.

این مقام مسئول با اشاره بر اینکه عدم هماهنگی گروه با هیئت های کوهنوردی و استفاده نکردن از راهنمایان زبده موجب بروز این حادثه شده است،تأکید کرد:در چنین اعزام هایی حتماً می بایست از طریق مراجع ذیربط و با هماهنگی هیأت های کوهنوردی شهرستان اقدام شود.

ایسنا