رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۸

نائب رییس مجلس: کاروان علمی ایران اسلامی با سرعت پیش می رود - نمایش محتوای خبر

 

 

نائب رییس مجلس: کاروان علمی ایران اسلامی با سرعت پیش می رود

شناسه : 63989889

انزلی - ایرنا - نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: امروز کاروان علمی کشور برغم تهدیدها، با سرعت پیش می رود چراکه ریشه های اعتقادی و فرهنگی، مسیر حرکت ما را هموار کرده است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین ˈسید محمدحسن ابوترابی فردˈ عصر یکشنبه در همایش مشترک کمیته های اجرایی بسیج دانش آموزی گیلان در شهرستان ساحلی انزلی اظهار کرد: برنامه ریزی های آموزشی و تربیت نیروی انسانی باید بر مبنای نیاز کشور باشد.

وی ادامه داد: دو نهاد آموزش و پرورش و آموزش عالی، باید کاربردی باشند و راه را برای تربیت نیروی انسانی در حوزه های مورد نیاز کشور هموار کنند.

نائب رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مهمترین رسالت آموزش و پرورش تربیت انسان است، تصریح کرد: جوامعی پیشرفته خواهند بود که در حوزه تربیت انسانی قدم بردارد.

حجت الاسلام ابوترابی فرد خاطرنشان کرد: مسئولیت اعتلای کشور بر شانه معلمان و تقویت اقتدار ملی در سایه آموزش و پرورش قدرتمند، آموزگاران خدوم و عالم میسر است.

ˈغلامعلی جعفرزاده ایمن آبادیˈ یکی از نمایندگان شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی نیز در این همایش؛ فرهنگ را سرلوحه همه امور خواند و با اشاره به انتشار 130 میلیون جلد کتاب در سال برای دانش آموزان کشور گفت: تعلیم و تربیت سازندگان جامعه فرصت خطیر اجتماعی دراختیار آموزش و پرورش است که باید از آن استفاده کند .

وی با بیان اینکه ابزار مناسب برای تقویت فرهنگ در اختیار آموزش و پرورش است، خاطرنشان کرد : این رسالت سنگین برعهده همه کادر آموزش و پرورش به ویژه ایثارگران، بسیجیان و خانواده شهدای شاغل در آموزش و پرورش است .

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه خانه ملت در ادامه خواستار پیگیری بحث درمان ایثارگران و قانون جامع ایثارگران از سوی نایب رییس مجلس شورای اسلامی شد.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان نیز دراین همایش با قدردانی از تلاش های معلمان گفت: معلمی، شغل انبیاء است و تعلیم و تربیت اسلامی باید توسط فرهنگیان نهادینه شود .

ˈ مهدی حاجتی ˈ خاطر نشان کرد : فرهنگیان بسیجی در نهادنیه شدن تعلیم و تربیت اسلامی و فرهنگ والای دینی، نقش اساسی دارند.

در خاتمه این مراسم که در مجتمع فرهنگیان دهکده ساحلی انزلی برگزار شد؛ از فرهنگیان بسیجی و ایثارگر نمونه استان گیلان تجلیل بعمل آمد.

بیش از 380 هزار دانش آموز، در حدود چهار هزار واحد آموزشی استان گیلان در سایه تلاش های معلمان، مشغول تحصیل و علم آموزی هستند.

ایرنا