جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

میعادگاه عاشقان - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

میعادگاه عاشقان

میعادگاه عاشقان


نماز جمعه یکی از بزرگترین پایگاههای حکومت اسلامی و کانون نور و هدایت و سرمایه عزت و شرافت جامعه اسلامی است که در هر هفته و از هفته تا هفته برگزار می شود و زمینه تفاهم ، تعامل ، همکاری جامعه اسلامی را با یکدیگر و با حکومت اسلامی و ولایت فقیه برقرار می سازد و جامعه اسلامی را در برابر خطرات و دسیسه ها و توطئه ها بیمه می کند و بر آگاهی اعتقادی ، اخلاقی ، سیاسی و اجتماعی جامعه اسلامی می افزاید .
نماز جمعه از دیدگاه فقهای بزرگ عالم تشیّع یک منصب ولائی و حکومتی است و مسئولیت اقامه آن با والی و حاکم مبسوط الیه اسلامی و سلطان اسلام و نائب امام زمان (عج) است چون خود یک پایگاه عظیم حکومتی است و حاکم اسلامی مأمور به اقامه آن و یا مجاز به انجام آن می باشد . و چون یک منصب حکومتی است و یا به عنوان زمینه ساز تشکیل حکومت اسلامی و مقدمه در راه ایجاد آن است .

لذا می بینیم پیامبر اکرم (ص) به اسعد بن زراه که با آن حضرت در بیعت عقبه ثانیه بیعت نموده و شایستگی دارند دستور می فرمایند که در مدینه قبل از هجرت آن بزرگوار به مدینه نماز جمعه اقامه نمایند و این نماز جمعه مقدمه برقراری و تشکیل و تاسیس حکومت اسلامی است و پس از تشریف فرمائی و هجرت پیامبر(ص) به مدینه منوره خود آن بزرگوار این کار بزرگ را انجام می دهند و خطبه هائی که از آن حضرت و یا از وجود مبارک امیرالمومنین (ع) به ما رسیده است غالباً در رابطه با روز جمعه و نماز جمعه و مسائل مربوط به دستگاه حکومتی و حاکمیتی و امر و نهی و احیای شرق و غرب عالم و تعلیم و تربیت و توصیه به تقوی و قیام با شمشیر و با تکیه بر اسلحه و تبیین احکام و سیاستهای کلان جامعه اسلامی بوده است.

http://dorri.ir

میعادگاه عاشقان برنامه ایست رادیویی با موضوع معارف و ساختار کلامی از صدای مرکز گیلان پخش می شود.

این برنامه با بحث کارشناسی در خصوص فلسفه نماز جمعه و اهمیت آن و بیان جایگاه آن توسط ائمه جمعه استان به منظور تشویق مردم برای حضور بیشتر در نماز جمعه می پردازد.

برنامه میعادگاه عاشقان هر هفته جمعه ها از ساعت 11:30 تا 45: 11 بمدت 15 دقیقه  از صدای مرکزگیلان پخش می شود. هدف این برنامه پیرامون حضور مردم در نماز جمعه و فلسفه و اهمیت آن در روایات و احادیث چه در بعد سیاسی و چه در مسائل اجتماعی، اخلاقی و عبادی می باشد.

در برنامه میعادگاه عاشقان با نمازگزاران در مورد حضور در نماز عبادی سیاسی نماز جمعه و مسئول ستاد اقامه نماز جمعه سراسر استان مصاحبه صورت می گیرد. یکی دیگر از آیتم های این برنامه در خصوص فعالیت های ستاد اقامه نماز و جذب جوانان به نماز جمعه، بیان احادیث، روایات بزرگان در این زمینه  می باشد.

عوامل برنامه :

تهیه کننده و گزارشگر: داریوش محمدی

نویسنده : خانم صابر

گوینده : مهدی فلاح عطایی

صدابردار : مریم عابد