جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

میزان مصرف نمک در کشور ما 2 برابر مصرف جهانی است - نمایش محتوای خبر

 

 

میزان مصرف نمک در کشور ما 2 برابر مصرف جهانی است

شناسه : 64203756

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه 18 میلیون نفر در کشور کم تحرک اند گفت: کم تحرکی و تغذیه ناسالم از عوامل تاثیرگذار در به خطر انداختن سلامت افراد جامعه است.

دکتر علی اکبر سیاری در حاشیه سفر به گیلان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه گیلان با بیان اینکه طی 3 دهه گذشته از عمر انقلاب در حوزه سلامت دستاوردهای خوبی در کشور بدست آمده است افزود: افزایش امید به زندگی، کاهش مرگ و میر کودکان و مادران باردار از مهمترین دستاوردها در حوزه سلامت است.

وی با اشاره به اینکه در گذشته بخش زیادی از هزینه ها درمان توسط بیماران پرداخت می شد گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت بیمار تنها 10 درصد از هزینه را پرداخت می کند.

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه با اجرای این طرح دستاورد بزرگی دیگری در عرصه سلامت به وقوع پیوست گفت: رضایت مقام معظم رهبری و تقدیر 240 نماینده مجلس و رییس جمهور از جمله حمایت های انجام شده توسط وزارت بهداشت است.

18 میلیون نفر در کشور کم تحرک هستند

سیاری با تاکید بر اینکه باید به سراغ پیشگیری رویم گفت: کم تحرکی و تغذیه ناسالم از عوامل تاثیرگذار در به خطر انداختن سلامت افراد جامعه است.

وی با بیان اینکه 18 میلیون نفر در کشور کم تحرک داریم گفت: 19 هزار نفر نیز هر ساله براثر کم تحرکی جان خود را از دست می دهند.

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه تحرک به معنای تند راه رفتن، پیاده روی، عرق کردن و ... است گفت: مردم ما تحرک لازم برای سلامتی شان ندارند و برای درمان کم تحرکی نیز دارویی خاصی نیز وجود ندارد.

84 درصد مرگ و میر مرتبط با فشارخون بالاست

سیاری با بیان اینکه میزان مصرف نمک در کشور ما 2 برابر مصرف جهانی است افزود: 19 میلیون نفر در کشور ما فشار خون بالا دارند و 84 درصد مرگ و میر در کشور ما مرتبط با فشارخون بالاست.

وی با بیان اینکه 7 میلیون نفر در کور مبتلا به دیابت هستند گفت: 15 میلیون نفر نیز به ابتلا چربی خون دارند و 34 هزار نفر بر اثر ابتلا به چربی خون جان خود را از دست می دهند.

معاون وزیر بهداشت مصرف زیاد نمک، قند و استفاده از روغن زیاد را از عوامل مهم در تغذیه ناسالم عنوان کرد و گفت: مصرف زیاد مواد قندی موجب چاقی و بروز بیماری دیابت می شود.

ایسنا