رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

مکمل های غذایی مورد نیاز برای کودک - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

مکمل های غذایی مورد نیاز برای کودک

Loading the player...

دانلود

پزشکان بر سر اینکه آیا دادن مکمل های مولتی ویتامین روزانه به بچه ها فکر خوبی است یا نه اختلاف نظر دارند. مثلا آکادمی بیماری های اطفال آمریکا توصیه می کند که فقط در صورت تجویز پزشک به کودک خود مکمل بدهید پزشکان این مرکز اعتقاد دارند از آنجا که بیشتر مواد غذایی از نظر ویتامین ها غنی هستند، بیشتر کودکان به مکمل احتیاجی نخواهند داشت. بیشتر متخصصان این مرکز پزشکی بر این باورند:


۱) تا زمانی که در خوراندن مکمل به کودک تان زیاده روی نکنید، مصرف روزانه آنها هیچ ضرری ندارد.

۲) مکمل ها جایگزین مناسبی برای غذاهای خوب نیستند و استفاده از آنها نباید توجیهی برای ادامه رژیم غذایی نامناسب باشد. اگر کودک تان خوب غذا نمی خورد، به او مکمل بدهید، اما باید اقداماتی را هم در جهت بهبود عادات غذایی وی انجام دهید.

۳) اگر دریافته اید که کودک شما رژیم غذایی متعادلی در جهت تامین همه نیازهای بدن خود ندارد استفاده از مکمل مولتی ویتامین بی ضرر است. فقط سعی کنید بیشتر از یک بار در روز به کودک خود مکمل ندهید یا توجه به تغذیه درست را به طور همزمان نادیده نگیرید.


آیا به کودکان بدغذا باید مکمل غذایی داد
اگر متوجه شده اید که کودک شما دچار کمبود غذایی خاصی است – مثلا چون هیچ سبزی را در دهان نمی گذارد یا چون فقط به غذاها ناخنک می زند– شاید بهتر باشد برای آرامش خاطر خودتان هم که شده به او مکمل غذایی بدهید. دبی دموری لوس، کارشناس رژیم غذایی سرویس تحقیقات کشاورزی در دپارتمان کشاورزی ایالات متحده آمریکا و استاد بیماری های اطفال در کالج پزشکی نیویورک در این مورد می گوید: این راهی است که کودک مواد مورد نیاز خود را به دست می آورد. تا زمانی که به کودک خود در روز فقط یک مولتی ویتامین دهید، هرگز در ویتامین به خصوصی با اضافه بودن آن برخورد نمی کنید، حتی اگر در رژیم غذایی روزانه خود از همان ویتامین به مقدار مورد نیازش دریافت کرده باشد.