سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

مولتی ویتامین ضروریست یا نه؟ - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مولتی ویتامین ضروریست یا نه؟

مولتی ویتامین ضروریست یا نه؟


مکمل‌های غذایی یک صنعت چند میلیارد دلاری در آمریکا است.

 

کارشناسان طی سه تحقیق متوجه شدند که مکمل‌های غذایی به افزایش طول عمر یا در بهبود بیماری‌های قلبی و کم شدن حافظه کمک نمی‌کنند. به گزارش پایگاه خبری هلث دی‌ نیوز آمریکا، کارشناسان در سه تحقیق دریافتند که مولتی‌ ویتامین‌های روزانه به افزایش متوسط سلامت آمریکایی‌ها کمک نمی‌کند؛ در پشت این پژوهش در واقع آنها مردم را به نخوردن مکمل‌ها توصیه کردند.

محققان دریافتند که ظاهراً مولتی‌ویتامین‌های روزانه مشکلات قلبی یا از دست دادن حافظه را بر طرف نمی‌کنند و آنها با عمر طولانی داشتن مرتبط نیستند. این تحقیقات که در مجله طب داخلی منتشر شد نشان داد که مکمل های مولتی ویتامین و مواد معدنی بهتر از قرص‌های دارونما عمل نمی‌کنند.

مکمل‌های غذایی یک صنعت چند میلیارد دلاری در آمریکا بوده و مولتی ویتامین در حدود نصف فروش تمام ویتامین‌ها را شامل می شود. نویسندگان این تحقیقات در واقع در خفا اظهار دارند که افراد از مصرف مکمل‌ها خودداری کنند.

دکتر «الیسئو گوآلار» استاد اپیدمیولوژی در دانشکده بهداشت عمومی بلومبرگ «جان هاپکینز» گفت: به اعتقاد ما این بدیهی است که ویتامین‌ها [در این موارد که ذکر شد] خوب عمل نمی‌کنند. به اعتقاد محققان خرید مولتی ویتامین‌ها برای بهبودی بیماریهای قلبی و بهبود حافظه و افزایش طول عمر هدر دادن پول است.
منبع : فارس