جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

موفقیت تولیدکنندگان در گرو رعایت حقوق مصرف کنندگان است - نمایش محتوای خبر

 

 

موفقیت تولیدکنندگان در گرو رعایت حقوق مصرف کنندگان است

شناسه : 64176663

استاندار گیلان: موفقیت تولیدکنندگان در گرو رعایت حقوق مصرف کنندگان استمحمدعلی نجفی در همایش حمایت از حقوق مصرف کنندگان افزود: اگر حقوق مصرف کننده در تولیدات رعایت نشود، موفق نخواهیم بود.

نجفی خاطرنشان کرد: باید انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان برای رسیدن به اهداف خود در قالب کمیته های کاری و مشخص عمل کند.

استاندار گیلان حضور پررنگ بخش خصوصی در جلسات را موجب استفاده از اندیشه های کسانی دانست که می توانند علاوه بر تبیین مشکلات موجود ، راهکارهای علمی نیز ارایه دهند.
وی موفقیت در بخش های اقتصادی را مستلزم حضور و استفاده از اندیشه و نظرات بخش خصوصی عنوان و با اشاره به توانایی های حداقلی اقتصادی در بخش دولتی اظهار کرد: نباید تمامی تصمیم گیرندگان بخش های خصوصی را دولتمردانی تشکیل دهند که خود در بخش های خصوصی هیچ گونه حضوری ندارند.
وی با تاکید بر ضرورت حضور مدیران انجمن حمایت از مصرف کنندگان در جلسات اقتصادی گیلان تصریح کرد: تبیین مشکلات و ارائه نظرات و پیشنهادات از سوی فعالان و بخش خصوصی، می تواند به بخش های دولتی در رفع مشکلات و حمایت از حقوق مصرف کننده و تولید کننده کمک شایانی کند.
نجفی اضافه کرد: ارسال کالای نامرغوب به بازارهای داخلی و خارجی اعتبارمان را از بین می برد و مصرف کنندگان را نسبت به محصولات مان بی اعتماد می کند.
وی تصریح کرد : اگر امروز نگران کیفیت چای و برنج برای ورود به بازارهای داخلی و صادرات هستیم، در راستای رعایت حقوق مصرف کننده و تولید کننده است.

وی رسیدن به توسعه و دفاع از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان را مستلزم نظام مند شدن و پایبندی به قانون عنوان کرد.
ˈحمیدرضا خصوصیˈ در دنیای پیشرفته امروز تولید کنندگانی را موفق برای جذب مشتری بیشتر خواند که کوچکترین کالا را با کیفیت و استانداردهای لازم تولید کند.
رییس مجمع نمایندگان گیلان در مجلس نیز در این همایش با اشاره به تنوع نیازها و خواسته های مصرف کنندگان گفت: تقاضای انواع کالاها موجب تنوع در محصولات با کیفیت های متفاوت و ایجاد فضای رقابتی برای تولید کنندگان شده است.

در این نشست همچنین علی منتظری رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان با اشاره به اهمیت مدیریت تنظیم و پایش در مدیریت بازار اظهار داشت : توسعه فضای رقابتی ، شفاف سازی و حمایت از تولیدات داخل از جمله مطالب مهمی است که به دنبال آن هستیم.

وی واگذاری نظارت و بازرسی به تشکل های مردم نهاد را از جمله مهمترین عوامل پایش عنوان و بیان کرد: بخش عمده ای از نظارت باید توسط تشکل های مردم نهاد صورت پذیرد که از جمله تشکل های مهم در این بخش انجمن حمایت از مصرف کنندگان است .

به گفته منتظری، هر زمانی که حقوق مصرف کننده را رعایت کنیم ، حقوق تولید کننده را نیز رعایت کرده ایم.
وی از عضویت بیش از 12 هزار نفر در انجمن حمایت از مصرف کنندگان استان خبر داد و افزود : امروز در کشور ما مصرف کننده تنها خریدار نیست بلکه هرفردی که کالا را مصرف می کند، می تواند از حقوق مصرف کننده دفاع کند .

ارغنده پور مدیرکل دفتر نظارت بر تشکل ها و هماهنگی امور استان های سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان نیز با اشاره به نامگذاری سالجاری تحت عنوان اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی اظهار داشت : رعایت حقوق مصرف کننده، موضوعی فرهنگی و اقتصادی بشمار می رود که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشیم .
وی تصریح کرد: تعداد 104 واحد تولید خدماتی متقاضی گواهی نامه رعایت حقوق مصرف کننده شده اند که 12 مور واجد شرایط انتخاب شدند اما تنها سه نفر توانستند مدارک کافی ارایه دهند .

وی با بیان اینکه حقوق مصرف کننده زمانی آغاز بکار کرد که صنعت پا به عرصه وجود گذاشت، افزود : مصرف کننده حق دارد مطلع باشد ، آموزش ببیند ، تشکل داشته باشد و از کالای با کیفیت استفاده کند و این موارد جزو اصولی بشمار می رود که به عنوان حقوق مصرف کننده مورد پذیرش است.در این همایش استاندار گیلان از واحدهای برتر در زمینه رعایت حقوق مصرف کننده با اهداء لوح و هدایایی تقدیر کرد

 

منبع: ایرنا