سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

موزه میراث روستایی گیلان بازگشایی شد - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

موزه میراث روستایی گیلان بازگشایی شد

موزه میراث روستایی گیلان بازگشایی شد


در راستای ویژه برنامه های فرهنگی عیدانه اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان، موزه میراث روستایی گیلان با حضور معاون سیاسی و امنیتی استاندار، فرماندار رشت، مدیرکل و دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر و نیز سایر معاونین و کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان بازگشایی شد.

رضا علیزاده، دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر گیلان، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه گیلان، با اشاره به این مهم، از لزوم ایجاد فضای نشاط در بین گردشگران گفت و اظهار کرد: در این راستا، آیین های بومی و محلی از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهند بود که علاوه بر برقراری فضای شور و نشاط نوروزی، زمینه ی لازم را جهت آشنایی همگان با فرهنگ اصیل گیلان و مردم شناسی این سرزمین فراهم می سازد.

بازی های بومی و محلی موضوع دیگری بود که علیزاده از آن به عنوان احیا کننده ریشه های سنتی گیلان نام برد و ضمن اشاره به ایجاد بازارچه صنایع دستی در کنار بازی ها و آیین های سنتی، فضای موجود را در راستای ایجاد زمینه مطلوب در جهت بالندگی فرهنگی و نیز مقابله با هجمه های فرهنگی بیگانگان بسیار مثبت ارزیابی کرد.

به گزارش ایسنا، جشنواره موزه میراث روستایی گیلان از روز گذشته آغاز شده و تا 12 فروردین ادامه خواهد داشت. علاقمندان می توانند همه روزه از 9 صبح الی 18 عصر از این گنجینه فرهنگی بازدید بعمل آورند.

ایسنا