جهش تولید | شنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

موجودات خطرناک دریایی، سری دوم - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

موجودات خطرناک دریایی، سری دوم

موجودات خطرناک دریایی، سری دوم


 

یکی از موجودات خطرناک دریایی؛ عروس دریایی جعبه ای می باشد. برای خواندن دانستنیهای جالب علمی درباره این حیوان دریایی به ادامه مطلب بروید:

این نوع عروس دریایی خطرناک ترین نوع عروس دریایی است.

برخی آمارها نشان می دهد این نوع عروس دریایی سالانه ۵۰ نفر را می کشد. این جانور دریایی در استرالیا و جنوب آسیا زندگی می کند.

تحقیق دانش آموزی

سر این عروس دریایی بزرگ ؛ شفاف و به شکل مکعب است و می تواند  تا ۲۵ سانتی متر بزرگی داشته باشد و پاهایش تا ۳ متر می تواند درازا داشته باشد.

غذای مورد علاقه عروس دریایی جعبه ای، میگو و خرچنگ است.

اگر یک شناگر با پاهای این عروس دریایی برخورد کند؛ دچار برق گرفتگی می شود. شدت الکتریسیته بدن این عروس دریایی به قدری زیاد است که می تواند زخمهای شدیدی در بدن انسان ایجاد کرده و حتی قلب انسان را از کار بیندازد.

بهترین راه محافظت از خطر این نوع جانور دریایی، این است که در فصل تخم گذاری  این حیوان – از ماه اکتبر تا مارس – به مناطق زندگی آنان نرویم.

 

گزیدگی عروس دریایی جعبه ای؛ بسیار دردناک است. در صورت گزیدگی،  از نجات غریق کمک بگیرید و با اورژانس تماس بگیرید و تا آن موقع روی محل گزیدگی سرکه بریزید.

 

اگر پاهای عروس دریایی به بدن مصدوم چسبیده است؛ به آن دست نزنید و با کمک چوب آن را از بدن مصدوم جدا کنید. تا زمان رسیدن کمک های پزشکی خونسردی خود را حفظ کنید.

شانس زنده ماندن در صورت گزیدگی با عروس دریایی جعبه ای ، ۷۰ درصد است.

منبع:کودک سیتی