جهش تولید | چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

مهندسان واقعی به بن بست نمی رسند - نمایش محتوای خبر

 

 

مهندسان واقعی به بن بست نمی رسند

شناسه : 64163812

نائب رئیس شورای شهر رشت گفت: ما با حمایت جامعه مهندسان که متولیان امور عمرانی هستند می توانیم شاهد نتایج خوبی در شهر رشت باشیم.

مهندس مسعود کاظمی به مناسبت 5 اسفند روز مهندس در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه گیلان با بیان اینکه مهندسان عمران، بازوان پرتوان شهرداری ها هستند اظهار کرد: در دور چهارم شورای اسلامی 8 نفر از اعضاء عضو سازمان نظام مهندسی هستند که این امر می تواند راهگشای بسیاری از مشکلات ساخت و ساز شهری شود .

وی افزود: اگر در این شورا با حضور این جمع از مهندسان شاهد اتفاقات عمرانی مناسبی نباشیم در هیچ زمان دیگری هم شاهد نخواهیم بود .

مهندس کاظمی تصریح کرد: در واقع مهندسان افرادی هستند که هرگز به بن بست بر نخواهند خورد و همیشه برای عبور از بن بست راهی پیدا خواهند کرد .

وی خاطرنشان کرد: ما با حمایت جامعه مهندسان که متولیان امر عمرانی هستند  می توانیم شاهد نتایج خوبی در شهر رشت باشیم .

این عضو شورا اذعان داشت: ما اعتقاد به خرد جمعی داریم و امیدواریم که جامعه مهندسان بتوانند مشکلات موجود در ساخت و ساز شهر رشت را برطرف کنند و با برداشتن شیوه هایی نامناسب که جلوی ساخت و ساز را می گیرند به توسعه آبادانی این شهر کمک کنیم.

وی اضافه کرد: حدود 80 درصد از کل بودجه شهرداری از عوارض و پروانه های ساخت و ساز و...تامین می شود برای محقق کردن بودجه مورد نیاز شهرداری باید به ساخت و ساز بها دهیم و ضوابط دست و پا گیر را از جلوی پای سازندگان بر داریم.

مهندس کاظمی در پایان گفت: من خوشحالم که به عنوان خانواده بزرگ نظام مهندسی افتخار خدمت به مردم را در بدنه شورا دارم و امیدوارم با ارائه راهکارهای مناسب از طرف این زحمتکشان و مهندسان جامعه شاهد شکوفایی بیش از پیش شهر رشت باشیم.

ایسنا