سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

مهمترین وظیفه ما در انتخابات امانتداری است - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مهمترین وظیفه ما در انتخابات امانتداری است

مهمترین وظیفه ما در انتخابات امانتداری است


معاون استاندار گیلان:

معاون سیاسی و امنیتی استاندار گیلان گفت: بزرگترین و مهمترین وظیفه ما امانتداری در فرایند برگزاری انتخابات است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈمحمد اکبرزادهˈ روز دوشنبه در مراسم افتتاحیه دوره آموزشی اعضای هیات های اجرایی چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا شهرستانهای تالش ، آستارا ، رضوانشهر و ماسال افزود: قانونمندی و تامین سلامت انتخابات مهمترین رویکرد عوامل اجرایی است که تا پایان کار به جدیت دنبال می شود.

وی در ادامه بیان کرد: دشمن برای خدشه دار کردن انتخابات و عزم مردم برای شرکت حداکثری نقشه های متعدد و سناریوهای زیادی را تدارک دیده است.

وی بیان کرد: تا زمانی که مردم تابع ولایت و پشتیبان نظام هستند ، همه توطئه های دشمنان این مرز و بوم نقش بر آب خواهد شد.

وی اضافه کرد: امنیت، سلامت و حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای از مهمترین ارکان هر انتخاباتی به شمار می رود و این انتخابات نیز همانند دیگر انتخابات دیگر کشور ایران اسلامی باید از این شاخصه ها برخوردار باشد.

اکبرزاده اظهار کرد: برای تحقق این امر مهم نیازمند تعامل و همکاری بیشتر نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در حفظ و رعایت قانون انتخابات هستیم.

وی افزود: حضور گسترده مردم در این انتخابات سبب اقتدار بیش از پیش نظام مقدس جمهوری اسلامی می شود.

رییس ستاد انتخابات استان گیلان اضافه کرد: برای برگزاری همزمان چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی و یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری 45 هزار نفر عوامل اجرایی انتخابات در دو هزار و 88 حوزه روستایی و 864 حوزه شهری در سطح استان همکاری خواهند داشت.

فرماندار تالش نیز در ادامه این مراسم با قدردانی از حضور اعضای هیات های اجرایی انتخابات شهرستان های غرب گیلان گفت: اعضای هیات اجرایی انتخابات مسوولیت خطیری دارند.

ˈکریم الله شعبانیˈ اظهار کرد: برگزاری انتخابات بر عهده هیات اجرایی است و اعضای آن در مسیر انتخابات مسوولیت خطیری دارند و باید تلاش کنند تا مسوولیت خود را به نحو احسن انجام دهند.

رییس مرکز آموزش و پژوهش استانداری گیلان و مدیر آموزش انتخابات استان نیز در ادامه این همایش با تاکید بر اجرای دقیق قوانین انتخابات گفت: آموزش انتخاباتی یکی از ارکان مهم و اساسی در برگزاری انتخابات بوده و از طرف وزارت کشور طرح جامعی در این زمینه تدوین و ابلاغ شده که اجرای دقیق آن وظیفه اصلی هیات های اجرایی انتخابات شهر و روستا است.

جلالی با تشریح وظایف اعضای هیات های اجرایی انتخابات شوراهای اسلامی در خصوص تقویم و روز شمار انتخابات شوراها از ابتدا تا پایان انتخابات توضیحات لازم را ارایه کرد.

وی افزود: اعضای هیات های اجرایی و نظارت انتخابات شوراهای اسلامی با تعامل و همکاری با یکدیگر در سالی که به فرموده مقام معظم رهبری به عنوان سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی نامگذاری شده است، با جدیت انجام وظیفه کرده و قلب معظم له را شاد کنند.

 

ایرنا