جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

مهمترین رسالت فنی و حرفه ای شکوفایی استعداد های نهفته جوانان - نمایش محتوای خبر

 

 

مهمترین رسالت فنی و حرفه ای شکوفایی استعداد های نهفته جوانان

شناسه : 292642391

مهمترین رسالت فنی و حرفه ای شکوفایی استعداد های نهفته جوانان

شکوفایی استعداد های نهفته جوانان مهمترین رسالت فنی و حرفه ای است.
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما نماینده ولی فقیه در گیلان امروز در دیدار با جمعی از کارکنان و مدیران اداره کل فنی و حرفه ای گیلان گفت : فنی و حرفه ای با به کارگیری نیروهای مستعد و بازسازی و احیا مشاغل فراموش شده زمینه ایجاد اشتغال را برای جوانان فراهم کرده است.
نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به پیشرفت های روز افزون علمی کشور افزود :  توسعه فضاهای علمی در کنار آموزش های عملی موجب خودکفایی در بسیاری از زمینه ها شده است. 
آیت الله زین العابدین قربانی  به وابستگی و خود فروختگی کشورهای عربی هم اشاره و تصریح کرد : فقر علمی در بخش های مختلف باعث شده کشورهای منطقه از هر حیث به دولت های بیگانه وابسته شوند. 
وی گفت : امروز آموزش های مبتنی بر مهارت آموزی در فنی و حرفه ای باعث کاهش مهاجرت جوانان از روستاها شده است و اگر آموزش ها تقویت شود مطمئنا شکوفایی روستاهای گیلان 2  چندان خواهد شد. 
رحیم عطایی پور مدیر کل فنی و حرفه ای گیلان نیز با بیان اینکه  از ابتدای امسال تا کنون 50 هزار نفر در استان آموزش دیدند افزود : این اداره کل با اجرای طرح همیاران مهارت و با همکاری تامین اجتماعی و بهزیستی  زمینه کارآفرینی و اشتغال روستائیان را فراهم می کند.
 
 
منبع : خبر گیلان