جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

مهارت آموزی و وارد بازار کار شدن کارآموزان فنی وحرفه‌ای رودسر - نمایش محتوای خبر

 

 

مهارت آموزی و وارد بازار کار شدن کارآموزان فنی وحرفه‌ای رودسر

شناسه : 323132946

مهارت آموزی و وارد بازار کار شدن کارآموزان فنی وحرفه‌ای رودسر

60درصد کارآموزان فنی وحرفه‌ای رودسر جذب بازار کار می‌شوند.
رئیس مرکز آموزش فنی وحرفه‌ای رودسر گفت : 60 درصد از کار‌آموزان مرکز آموزش فنی وحرفه‌ای رودسر پس از مهارت‌آموزی جذب بازار کار می‌شوند.
هادی یوسفی در رودسر ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی و تلاش برای فراگیر‌کردن هر‌چه بیشتر آموزش‌ها در سطوح مختلف جامعه را از رسالت خطیر آموزش فنی و حرفه‌ای دانست.
وی با اشاره به تعهدات و عملکرد مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای رودسر از ابتدای سال 95 تاکنون افزود : آموزش در حوزه ثابت شهری 123 درصد و حوزه‌های مختلف اصناف 102 درصد بوده است.
این مسؤول آموزش در حوزه روستایی را 146 درصد، در حوزه زندان و ندامتگاه‌ها 148 درصد، در حوزه پادگان 273 درصد، در حوزه جهاد دانشگاهی 284 درصد و در حوزه آسیب‌دیدگان اجتماعی با 17 درصد مثبت ارزیابی کرد.
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای رودسر با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه این مرکز با اداره بهزیستی شهرستان تصریح کرد: با انعقاد این تفاهم‌نامه بستر مناسب برای آموزش آسیب‌دیدگان اجتماعی با دوره‌های مهارت‌آموزی و زمینه اشتغال آنها فراهم می‌شود.
وی درباره مهارت‌آموزی کارآموزان مرکز فنی و حرفه‌ای رودسر در حوزه‌های صنعت، خدمات و کشاورزی گفت: 60 درصد از کار‌آموزان این مرکز پس از مهارت‌آموزی جذب بازار کار می‌شوند.
یوسفی به فرسوده بودن بعضی از تجهیزات مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای رودسر اشاره کرد و یادآور شد: اهتمام مسؤولان در به‌روز کردن تجهیزات مرکز مذکور در راستای ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان و افراد جویای کار منطقه امری ضروری است.
 
منبع : خبر گیلان